Ďalší plagiát: Podľa Beblavého je bakalárka Petry Krištúfkovej okopírovaná aj s chybami!

Na poslankyňu Petru Krištúfkovú (Sme Rodina) sa to v poslednom čase iba valí. Kvôli spojeniu s Mariánom Kočnerom sa vzdala funkcie splnomocnenkyne vlády pre rodinu. Najnovšie ju vo svojom videu Miroslav Beblavý obviňuje z plagiátorstva. Jej nedávna bakalárska práca je vraj skopírovaná od slova do slova z dostupných internetových zdrojov, dokonca aj s gramatickými chybami píše portál refresher.sk !

Kopírovanie s chybami

Miroslav Beblavý vo videu ukazuje Krištúfkovej bakalárku stranu po strane, kde ukazuje skopírované celé odseky. Z dostupných internetových zdrojov okopírovala niečo ako celok alebo informácie iba preložila z češtiny. No čo bolo pre neho ešte viac zarážajúce je to, že si prácu po sebe ani neskontrolovala. V texte sa nachádza totiž množstvo gramatických chýb, ktoré zo stránok okopírovala. Podľa neho okopírovala aj niekoľko strán z iných odborných prác.  „Keď nemá mať graf, tak nevie napísať niečo, aby neukradla text, napríklad túto vidíte od slova do slova okopírovaný text z Wikipédie,“ hovorí Beblavý vo videu. Je to “brutálny a nechutný plagiát” tvrdí Beblavý. 

 

Security Check Required

No Description

Zatĺkanie nepomohlo

Okrem pochybnej bakalárskej práce je Krištúfková spájaná s Mariánom Kočnerom. Podľa nej sa s Kočnerom nestretávala no na internete sa objavili fotografie, kde je na jeho jachte. Krištúfková tvrdí, že sa kamarátila s jeho manželkou a nie s ním. „Ten vzťah ku mne bol taký, že naozaj ma nemal rád,“ vysvetľuje. Napriek tomu sa počas nedeľňajšej tlačovky strany Sme Rodina vzdala postu splnomocnenkyne vlády so slovami: „Nechcem aby ,moje vymenovanie narúšalo nejaké vzťahy a preto chcem povedať, že sa vzdávam.“

Práca pre ľudí ostáva u mňa na prvom mieste.

Welcome back to Instagram. Sign in to check out what your friends, family & interests have been capturing & sharing around the world.

 

Napojenie na mafiu?

Okrem spojenia s Kočnerom bola Krištúfková zapletená aj s inými mafiánmi. Otec jej staršej dcéry Vanessy je Róbert Dinič, ktorého konkurencia aj s jeho bratom Edom “zlikvidovala”. Mimo toho, otcom jej mladšej dcéry Ester pre práve líder strany Sme Rodina – Boris Kollár. Objavovala sa aj po boku šéfa sýkorovcov Petra Havašiho – Havla. Ten bol rozstrieľaný na Prístavnom moste. Bola videná aj po boku Juraja Ondrejčáka alias Piťa. 

 

Okrem toho bola obžalovaná bola aj z toho, že po smrti Róberta Diniča predala celú nehnuteľnosť v lukratívnej časti Bratislavy. Po jeho smrti však ako zástupkyňa ich spoločnej dcéry nárok iba na šestinu budovy. Ostatní dediči o tom údajne nič nevedeli no súd ju v roku 2010 oslobodil akoby sa skutok nestal.

zdroj: refresher.sk