Ibrahim Maiga o smrti Afroameričana Georga Floyda: Myslí si, že to bolo iba divadielko

Tragická smrť afroameričana Georga Floyda zasiahol nie len USA ale aj iné krajiny ako Veľká Británia či Austrália. Prebiehajú tam rôzne protesty či už proti rasizmu alebo policajnej brutalite. Organizáciu Black Lives Matter podporili aj Slováci počas víkendu v Bratislave. Na tomto podujatí vystúpil aj Ibrahim Maiga no neskôr sa na jeho Facebooku objavil status, ktorý smrť Floyda spochybňuje.

 

“Co ak ten Floyd nezomrel, co ak vsetkych strany boli dohodnutý že toto divadielko zahrajú aby bol občiansky nepokoj a znížiť popularitu Trumpa…ktorý hlupy policaj sa nechá filmovať keď spácha vraždu …možno Floyd pristúpil na tuto hru a nevedel že ho potom popravia…ako to že záchranári sa ho ani nesnažili oživovať a rovno ho naložili a odišli …ako to že všetkých média ukazovali len rabovači a nie pokojne demonštranti …vždy demokrati použijú tuto rasovu kartu lebo vedia že cerna komunita je na to háklivá …” takto znie konšpiračná teória rodáka z Mali.

Security Check Required

No Description

Kritizujú ho no niektorí aj súhlasia

Ako už bolo spomenuté, uplynulú nedeľu Ibi vystúpil na pódiu počas protestu v Bratislave. „Vy ste tá generácia, ktorá to môže zmeniť, keď bude hovoriť svojim rodičom, aby nevnímali farbu. Keď niekde prídete a vidíte ako sa nikto k niekomu nesprávne chová, povedzte mu to, lebo aj ja som taký. Ten, ktorý je ticho a nekoná, ten je najhorší nepriateľ, lebo to podporuje,” povedal pred ľuďmi na pódiu.

O 2 dni neskôr (15. júna) zverejnil vyššie uvedený status. Mnohí ho tak v komentároch kritizovali, niektorí s ním aj súhlasili. V komentároch sa objavili aj rôzne konšpirácie či už ohľadom Covid-19 alebo spochybňovanie nedávnej tragédie vo Vrútkach či vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

Plus JEDEN DEŇ on Facebook Watch

🔴 Protest Black Lives Matter Slovakia v Bratislave. ⏩ Príhovor Ibiho Maigu. >>>> Viac si prečítajte TU ▶️ https://bit.ly/3ho5npC

zdroj: refresher.sk