štvrtok, 13 júna, 2024

Koniec trápenia zvierat: V Prahe chcú zakázať konské záprahy premávajúce centrom!

Nejeden z nás si bezpochybne povie, že kôň je ťažné zviera aspoň tomu tak bolo v minulosti dávno pred strojmi, ktoré robia teraz ich prácu. Či už na poli či ako dopravný prostriedok, kone môžeme považovať za silné zvieratá. No to čo sa deje koňom v centre “stovežatej” Prahy Vám určite vtisne slzy do očí.

 

Musí to skončiť

Pozrieť si centrum Prahy z koča ťahaného koňmi môže byť pre turistov priam dychberúci zážitok. No z pohľadu koní je to pre nich nočná mora. Tie sú nútené pracovať za každého počasia alebo postávať celé dni na ulici vdychujúc nebezpečné výfukové plyny. Mnoho ľudí sa tak angažuje aby sa takéto trápenie zvierat skončilo. S iniciatívou prišla organizácia Hlas zvierat, ktorá začala s petíciou s názvom “Kôň nie je stroj” – tam sa doteraz vyzbieralo 5886 podpisov.

https://www.facebook.com/zdenek.hrib.primator/posts/615838035692535

 

Rôzny aktivisti a zástanci za práva zvierat upozorňujú, že tvrdý povrch po ktorom dennodenne kone chodia im spôsobujú zdravotné problémy s končatinami. Sú takisto veľmi citlivé na hlasné zvuky a preto ich nečakaný hluk vie vystrašiť natoľko, že pred “predátorom” začnú utekať. A je jasné, že v hustej premávke, ktorej sa musia vyhýbať je takýchto nečakaných zvukov hneď niekoľko. 

 

Magistrát im možno dá stopku

„Magistrát hlavného mesta Prahy možno zakáže používanie kočiarov ťahaných koňmi v centre mesta,“ zneli slová radcu Jiřího Pospíšila zo strany TOP 09. Magistrát taktiež považuje túto atrakciu za nie veľmi chcenú víziu “kvalitného turizmu”. Tento konflikt záujmov sa však nezaobíde ani bez odporu prevádzkovateľov samotných záprahov. Tí sa odvolávajú na históriu Prahy, ktorá je spojená práve s týmto druhom prepravy. O kone sa vraj vzorne starajú a turisti majú stále o túto atrakciu záujem.

 

Kone trpia

„Hoci je vonku neznesiteľné teplo, pred ktorým nie je úniku, alebo naopak mrzne, kone musia pracovať. Tieto zvieratá nezriedka skolabujú v dôsledku úplného vyčerpania a prehriatia organizmu. Hoci je kôň bezpochyby silné zviera, ťahať ťažký kočiar s veľakrát až absurdným počtom ľudí pre neho predstavuje obrovskú fyzickú námahu. Fakt, že ťahanie ťažkého nákladu koňmi bolo v spoločnosti normalizované, neznamená, že je to pre zviera prirodzené,” ohradila sa organizácia Hlas zvierat. Ďalej tvrdia, že kone nemajú zabezpečené zatienené vyhradené miesta a tak v teplotách aj 40 °C musia stáť na priamom slnku. Čo je ešte horšie, v takých horúčavách je betón, po ktorom chodia oveľa ale oveľa rozpálenejší.

Mali by podľa Vás túto atrakciu v Prahe zrušiť?

 

Zaujal Vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Ďakujeme 🙂

Najnovšie

Dávate toaletný papier na záchodovú misu na verejných toaletách? – Robíte veľkú chybu!

Používanie záchodovej misy na verejných toaletách si väčšina z...

Prečítaj si aj

Dávate toaletný papier na záchodovú misu na verejných toaletách? – Robíte veľkú chybu!

Používanie záchodovej misy na verejných toaletách si väčšina z...

Keď zistia, že je bohatý, chcú sa nasťahovať k synovi: títo rodičia vyvolali diskusiu

Všetci rodičia očakávajú, že jeho deti budú úspešnejšie ako...

Skutočný Príbeh: „Moja matka žiada, aby som otehotnela a dala dieťa sestre – ona nemôže mať deti.“

Keď sa tešíte na svadbu a odpočítavate dni jeden po druhom, myslíte len na to, aký dokonalý bude váš spoločný život so spoločným bytom,...

Svoj byt som si zariadila do socialistického štýlu. Vrátila som sa späť do roku 1986. Susedia ma stále navštevujú

Byt v socialistickom štýle je pre mnohých Slovákov snom aj nočnou morou. Niektorí z nás s takýmto zariadením stále bojujú, najmä keď si ho...

Dávate toaletný papier na záchodovú misu na verejných toaletách? – Robíte veľkú chybu!

Používanie záchodovej misy na verejných toaletách si väčšina z nás určite nespája s ničím príjemným. Bohužiaľ, niekedy sa tomu nedá vyhnúť.Ak ste už niekedy...
Verified by MonsterInsights