Košická kaviareň zamestnala len hendikepovaných ľudí. Košičania si novú obsluhu zamilovali

Každý z nás má určite obľúbený “lokál”, ktorý navštevuje pravidelne. No stále sa v nás skrýva aj chuť objavovať nové miesta, ktoré zaujmu ako atmosférou, priestorom či svojou jedinečnou ponukou. V Košiciach sa nachádza kaviareň, ktorá spočiatku môže pôsobiť dojmom “obyčajnej” kaviarne, ktorej sú mestá plné no keď vstúpite dnu spoznáte jej čaro.

Kaviareň od srdca

Kaviareň od srdca updated their cover photo.

 

Kaviareň od srdca v Košiciach nie je len tak obyčajnou kaviarňou. Zakladateľky Andrea Miková a Darina Pištejová tak zamestnávajú hendikepovaných ľudí, ktorým chcú pomôcť začleniť sa do spoločenského ale aj pracovného života. Priznávajú, že inšpiráciu si zobrali s istej bratislavskej kaviarne no pani Pištejová už na pracovisku s hendikepovanými ľuďmi v minulosti pracovala.

Kaviareň od srdca

Kaviareň od srdca added a new photo.

Kaviareň od srdca

Kaviareň od srdca added a new photo.

 

Kaviareň má štyroch zamestnancov, ktorý Vás s úsmevom na tvári obslúžia a spravia Vám lahodnú kávu ako v ktorejkoľvek inej dobrej kaviarni. Na zamestnancoch vidno, že ich práca naozaj baví. Okrem klasickej ponuky káv či zákuskov sa môžu pochváliť svetovou vychytávkou, takzvaným selfieccinom. Pomocou špeciálneho stroja Vám tak na Vašu kávu vedia “vytlačiť” fotografiu podľa vlastného výberu.

Kaviareň od srdca

Milí hostia, tento týždeň sme si pre vás pripravili špeciálnu akciu 👏🏻👏🏻 espresso + jablková torta len za 3,5€ 🍏🍏🍏☕️☕️☕️ …. tešíme sa na vás. Vaša Kaviareň od srdca ❤️❤️❤️❤️❤️

Kaviareň od srdca

Kaviareň od srdca added a new photo.

 

Túto kaviareň poctil svojou návštevou aj primátor mesta, Jaroslav Poláček, spolu s pani námestníčkou. Aj jeho potešilo práve spomínané selfieccino ale hlavne aj dobrý úmysel, s ktorým bola Kaviareň od srdca založená. “Vidno, že majú radosť z toho, že robia dobrú robotu,” poznamenal primátor. Okrem kávy si v Kaviarni od srdca môžete kúpiť suvenír, ktorý vyrobili hendikepovaní ľudia. Vyzbierané peniaze nepoputujú nikam inam ako práve takýmto ľuďom.

 

Security Check Required

No Description