Lekári radia nevycestovať. Matovič upozorňuje na možné zatváranie hraníc

Premiér Igor Matovič upozorňuje na možnosť, že sa z doteraz relatívne bezpečnej dovolenkovej destinácie, z Chorvátska, stane nebezpečná krajina. Mnohé európske krajiny zaznamenali zvyšujúci sa počet nakazených na koronavírus a tak premiér v relácii u Braňa Závodskáho upozornil na možné nebezpečenstvo.

Denník N informoval, že Chorvátsko sa aktuálne ešte stále nachádza medzi krajinami s možnosťou vycestovania bez povinnej karantény a povinného testu na COVID-19, no pri podobnom rastúcom trende nakazených sa to môže čoskoro zmeniť.

Slováci sa však v uplynulých týždňoch potešili vznikajúcemu vlakovému spojeniu dopravcu RegioJet, medzi Prahou a Chorvátkom, prechádzajúcemu cez Bratislavu. Mnoho Slovákov sa rozhodlo toto spojenie v letných mesiacoch využiť, o čom svedčia aj počty predaných lístkov. Doposiaľ sa ich predalo vyše 30 000. 

Podľa premiéra Matoviča, Chorvátsko čelí začínajúcej druhej vlne nákazy COVID-19. Aj napriek tomu, že posledné týždne tam počet nakazených klesal, dnes rapídne stúpa. So zvyšujúcim sa počkom nakazených hrozí, že vycestovanie do Chorvátska už nebude bezpečné a dokonca aj to, že sa zaradí medzi krajiny s obmedzeným vstupom.

Premiér pre rádio Expres prezradil: „Včera tam mali 94 prípadov. Dramaticky sa im tam vracia druhá vlna a zrazu z lokality, ktorá vyzerala byť bezpečná, sa v priebehu dvoch týždňov stane pre nás nebezpečná krajina.“

Slováci, ktorí chcú pár dní leta stráviť v Chorvátsku, si však musia uvedomiť, že hrozí, že sa počas ich dovolenky v zahraničí uzavrú hranice, alebo po príchode na Slovensko budú musieť zostať v karanténe minimálne 14 dní. Premiér na záver dodal: „Celý svet dramaticky naberá počet prípadov. Obávam sa, že ak to takto pôjde ďalej, tak je to otázka pár týždňov, že sa zase začnú zatvárať hranice aj v rámci Európy.“

Zdroj: refresher.sk