Lekári svojimi radami pre ženy šokovali svet: „Vykašlite sa na krémy proti starnutiu a TUK je pre vás prospešný

Menopauza prináša do života ženy množstvo zmien, ktorým by sa najradšej vyhli veľkým oblúkom. S pribúdajúcimi rokmi sa kráti doba reprodukčného veku a ploché bruško, ktoré ste mali vždy pod kontrolou sa teraz nie a nie napratať do riflí z minulej sezóny.

Je smutné ak sa pozeráte na svoje matky, ktoré sa silou-mocou snažia vrátiť do puberty pomocou drastických diét a všetkými rôznymi druhmi kozmetických procedúr. Smutný je aj fakt, že žene v menopauze nikto nepovie: „Zlatko, všetky si tým prešli! Je to normálne. Jednoducho príjmi svoje telo a vek, pretože si krásna!“

 

Magazíny o móde jednohlasne tvrdia, že chudá postava je štandard. Zdá sa však, že zostať mladým si vyžaduje starostlivosť a financie potrebné na „údržbu“. Prírastok na váhe si vraj s pribúdajúcim vekom vyžaduje okamžitý zásah. Je ale skutočne pravda?

Prezradíme vám, čo sa stane so ženským telom počas menopauzy a prečo sú centimetre navyše v oblasti brucha úplne normálne…

Fakt č. 1

Môžete si nakúpiť všetky krémy sveta proti starnutiu pokožky či minúť šialenú čiastku peňazí na kozmetické procedúry. Pravda je len jedna: Všetci starneme! Bohužiaľ, ide o prirodzený biologický proces, ktorému sa nevyhneme. Príznaky starnutia neznamenajú len vrásky v oblastí očí, starnú aj naše vnútorné orgány.

V procese „vädnutia“ reprodukčného systému v ženskom tele klesá aj hladina estrogénu a progesterónu. A to je hlavný dôvod všetkých nepríjemností, s ktorými sa žena stretáva počas obdobia menopauzy: nenávidené návaly horúčavy, nočné potenie, náhly búšenie srdca, poruchy spánku, spontánne zmeny nálady, suchosť pošvy, problémy s močením.

Fakt č. 2 Tuk – priateľ ženy

Keď už vaječníky ženy prestávajú produkovať estrogén, tukové tkanivo organizmu začína vyrábať a regulovať hladinu pohlavného hormónu v tele. Práve preto sa brucho začne zväčšovať aj napriek tomu, že tam predtým nebolo. Zvyšovanie usadzovania tuku v tomto období ženy sa považuje za normu!

Jedná sa o spôsob, akým sa organizmus s pribúdajúcim vekom vysporadúva s poklesom produkcie estrogénu. Jeho pokles priamo ovplyvňuje spomínané nepríjemné príznaky menopauzy a zvýšenie jeho množstva dokáže významne zmierniť tieto symptómy.

Fakt č. 3 Nedostatok tuku – nedostatok estrogénu

Možno sa budete diviť, ale nedostatok tuku počas menopauzy povedie k nedostatku estrogénu v tele. To znamená, že všetky príznaky menopauzy sa zintenzívnia. Je zaujímavé, že všetky druhy módnych časopisov a blogov informujú ženy o stravovaní počas tohto obdobia a tvrdia, že ak schudnete nejaké tie kilá navyše, budete sa cítiť lepšie a zdravšie. Nikto sa ale nezamýšľa nad druhou stranou mince.

Mimochodom, takáto propaganda o túžbe ideálnych ženských tvarov vedie k nedostatku estrogénu a to sa podpisuje na výskyte rôznych ochorení – problémy s pamäťou, zvýšené riziko kardiovaskulárnych chorôb, rednutie kostí spojené s nástupom osteoporózy.

Nedostatok estrogénu vedie k retencii tekutín v tele a k zníženiu elasticity kože. Vaše vrásky a suchá pokožka sú tak výsledkom boja s prebytkom centimetrov počas menopauzy.

Pre každú ženu je dôležité si uvedomiť, že všetky zmeny, ktoré sa objavujú na ich tele počas menopauzy, nie sú chorobou, ale bežným javom. Žijeme v spoločnosti, pre ktorú sú vrásky a centimetre navyše niečim neprijateľným. Realita je však iní ako tá, ktorá sa prezentuje v nablýskaných časopisoch s vyretušovanými modelkami. Každá žena by mala milovať nielen svoj vek ale aj telo, v ktorom sa nachádza. Buďte šťastné, pretože až potom budete vyzerať skutočne nádherne.

zdroj:takprosto.cc