Muž, ktorý si nemôže dovoliť dvojtýždňovú karanténu, objímal svoje deti cez betónovú zábranu na hraniciach.

Bratislavské noviny informovali o prípade, ktorý dokonalo vyobrazuje aktuálnu situácia v tísickach rodín na Slovensku. Mnoho Slovákov, aj napriek postupnému uvoľňovaniu opatrení, ostáva uväznených v susedných štátoch len kvôli tomu, že si tam našli lepšie platenú prácu. Vo väčšine prípadov tam Slováci nemajú zaregistrovaný prechodný pobyt a tak by po návrate z inej krajiny museli podstúpiť dvojtýždňovú karanténu. Mnoho z nich sú samoživitelia rodín a tak si to jednoducho nemôžu dovoliť.

Práve z tohto dôvodu bol zorganizovaný protest na hraničnom priechode Petržalka-Berg. Stretlo sa tam mnoho Slovákov, ktorí nemôžu prekročiť hranicu a stráviť víkend s rodinou kvôli neprimeraným vládnym opatreniam. Okrem Slovákov v Rakúsku je v podobnej situácií aj mnoho Slovákov v Českej republike.

Aj napriek zavedeniu 48 hodín bez potreby karantény, kedy môžu Slováci opustiť krajinu, toto opatrenie je pre nich bezpredmetné. Týka ja len Slovákov, ktorí chcú vycestovať do iných krajín priamo zo Slovenska a netýka sa to Slovákov, ktorí sa chcú aspoň na víkend vrátiť domov, na Slovensko. 14 dňovú karanténu si nemôžu dovoliť a tak ich rodiny ostávajú bez jedného rodiča už niekoľko mesiacov. Mnoho z nich prezradilo, že by chceli vidieť rodinu aspoň na víkend, pretože s nimi neboli v inom ako v telefonickom kontakte už od marca.

Niektorí z týchto Slovákov majú šťastie, pretože ich rodiny bývajú blízko hraníc a tak sa chodia navzájom pozdraviť aspoň cez zábrany na hraniciach. Tento prípad sa týka aj muža, ktorí pracuje vo Švajčiarsku a aspoň takto mohol objať svojich dvoch synov. Ich dojemné stretnutie si môžete pozrieť na videu.

Dojemná scéna na hraniciach 30. mája 2020.

Muž žijúci vo Švajčiarsku objíma svojich synov žijúcich na Slovensku na hraničnom priechode Petržalke – Berg, keďže sa nemôže dostať na pár dní na Slovensko …

Zdroj: Refresher.sk