Muži našli spôsob, ako vyrobiť kožu z listov kaktusu, aby pomohli zachrániť životné prostredie

„Toto je okamih, keď sa musíme spojiť, aby sme zachránili planétu.“ Povedal raz Barack Obama. Aj keď záchrana planéty môže znieť ako obrovský a dosť nejasný koncept, každý z nás môže urobiť malý krok. Hovoríme o dvoch podnikateľoch z Méxica – Adrián López Velarde and Marte Cázarez. Títo muži vyvinuli totiž metódu premeny kaktusov na vegánsku kožu, ktorá vyzerá presne ako skutočná.

desserto.com

Adrián a Marte pracovali v módnom, nábytkárskom a automobilovom priemysle, keď si uvedomili, že znečistenie životného prostredia je vážny problém. Inšpirovali sa a rozhodli sa s tým niečo urobiť. Opustili svoje zamestnanie a venovali niekoľko svojich nadchádzajúcich rokov, na niečo veľmi prospešné, čo by mohlo zmeniť svet. Trvalo im to asi dva roky, kým v júli 2019 konečne dokončili výrobu predajnej kaktusovej usne.

desserto.pelle

Pýtate sa prečo kaktus ? Odpoveď je jednoduchá. Táto rastlina nepotrebuje veľa vody na pestovanie, je mimoriadne odolná, silná a zvláda nízke teploty bez toho, aby zomrela. Okrem toho, v Mexiku je veľa kaktusov.

desserto.pelle

Vegánska koža, sa nazýva „desserto“ a je to prvý ekologický materiál na svete vyrobený z kaktusu Nopal. Tento materiál sa považuje za vysoko udržateľný a bez toxických chemikálií. Okrem toho spoločnosť ponúka širokú škálu farieb, hrúbok a textúr. Adrián a Marte pestujú svoje kaktusy na ranči, ktorý sa nachádza v štáte Zacatecas.

desserto.pelle

desserto.pelle

desserto.pelle

Najprv nájdu a orežú zrelé listy rastlín, vyčistia ich, rozdrvia a potom tri dni usušia na slnku. Nakoniec ich spracujú, aby sa materiál mohol neskôr stať súčasťou ich patentovanou vegánskou kožou.

desserto.pelle

desserto.pelle

desserto.pelle

Jednou z najlepších vecí na tomto vegánskom materiáli je to, že vyzerá presne ako pravá koža. Je elastický, priedušný a vysoko prispôsobivý. Čokoľvek, čo môže byť vyrobené z klasickej kože, môže byť vyrobené aj z vegánskej usne „Desserto“.

desserto.pelle

Zdroj: www.boredpanda.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Muži našli spôsob, ako vyrobiť kožu z listov kaktusu, aby pomohli zachrániť životné prostredie”