Muži našli spôsob, ako vyrobiť kožu z listov kaktusu, aby pomohli zachrániť životné prostredie

„Toto je okamih, keď sa musíme spojiť, aby sme zachránili planétu.“ Povedal raz Barack Obama. Aj keď záchrana planéty môže znieť ako obrovský a dosť nejasný koncept, každý z nás môže urobiť malý krok. Hovoríme o dvoch podnikateľoch z Méxica – Adrián López Velarde and Marte Cázarez. Títo muži vyvinuli totiž metódu premeny kaktusov na vegánsku kožu, ktorá vyzerá presne ako skutočná.

desserto.com

Adrián a Marte pracovali v módnom, nábytkárskom a automobilovom priemysle, keď si uvedomili, že znečistenie životného prostredia je vážny problém. Inšpirovali sa a rozhodli sa s tým niečo urobiť. Opustili svoje zamestnanie a venovali niekoľko svojich nadchádzajúcich rokov, na niečo veľmi prospešné, čo by mohlo zmeniť svet. Trvalo im to asi dva roky, kým v júli 2019 konečne dokončili výrobu predajnej kaktusovej usne.

Desserto | Cactus Vegan Leather

DESSERTO BY ADRIANO DI MARTI VEGAN CACTUS LEATHER FROM MEXICO: NEW FAVORITE FOR LUXURY With the purpose of creating an alternative to animal leather, Adrián …

desserto.pelle

Pýtate sa prečo kaktus ? Odpoveď je jednoduchá. Táto rastlina nepotrebuje veľa vody na pestovanie, je mimoriadne odolná, silná a zvláda nízke teploty bez toho, aby zomrela. Okrem toho, v Mexiku je veľa kaktusov.

desserto.pelle

Vegánska koža, sa nazýva „desserto“ a je to prvý ekologický materiál na svete vyrobený z kaktusu Nopal. Tento materiál sa považuje za vysoko udržateľný a bez toxických chemikálií. Okrem toho spoločnosť ponúka širokú škálu farieb, hrúbok a textúr. Adrián a Marte pestujú svoje kaktusy na ranči, ktorý sa nachádza v štáte Zacatecas.

desserto.pelle

desserto.pelle

desserto.pelle

Najprv nájdu a orežú zrelé listy rastlín, vyčistia ich, rozdrvia a potom tri dni usušia na slnku. Nakoniec ich spracujú, aby sa materiál mohol neskôr stať súčasťou ich patentovanou vegánskou kožou.

desserto.pelle

desserto.pelle

desserto.pelle

Jednou z najlepších vecí na tomto vegánskom materiáli je to, že vyzerá presne ako pravá koža. Je elastický, priedušný a vysoko prispôsobivý. Čokoľvek, čo môže byť vyrobené z klasickej kože, môže byť vyrobené aj z vegánskej usne „Desserto“.

desserto.pelle

Zdroj: www.boredpanda.com