Pellegrini založil stranu s názvom HLAS – sociálna demokracia. Bude chcieť vyhrať voľby

Ministerstvo vnútra dnes zaznamenalo prihlásenie novej politickej strany  – HLAS – sociálna demokracia, ktorú založil Peter Pellegrini. Dnešným dňom sa taktiež začalo zbieranie hlasov, potrebných na jej registráciu.

 

Prípravný výbor politickej strany oznámil názov Pellegriniho politickej strany. Bude ňou HLAS – sociálna demokracia. Novovznikajúca strana musí vyzbierať minimálne 10-tisíc podpisov. Podpis môže udeliť ktokoľvek starší ako 15 rokov s trvalým pobytom na území Slovenskej republiky. Podpisy sa budú zbierať do 25. decembra 2020.

Zdroj: minv.sk

TV Markíza uverejnila výsledky prieskumu, ktoré prekvapili nejedného voliča. Nová politická strana Petra Pellegriniho v ňom získala 19,3% hlasov opýtaných respondentov. Na prvom mieste, tesne pred stranou HLAS, by sa umiestnil aktuálny líder – Matovič, s politickou stranou OĽaNO. SMER – sociálna demokracia v prieskume získal len 10%.

 

 

 

Niekdajší podpredseda Smeru-SD prezradil: „Verím, že s týmto projektom nájdeme pozitívnu odozvu a podporu ľudí vo všetkých kútoch Slovenska. Slovenskom sa musí niesť hlas nádeje, hlas silnej sociálnej politiky a profesionality.“ Pellegrini taktiež potvrdil, že jeho nová strana nebude financovaná oligarchami, ktorí v minulosti financovali SMER-SD.

 

Pellegrini sa neobáva ani toho, že jeho aktuálne preferencie pochádzajú od bývalých voličov SMERu-SD, okrem toho podotkol, že v lete sa strana bude venovať zbieraniu podpisov, ktoré budú zhromažďované výlučne členmi strany, bez platených brigádnikov. Pellegrini dodal: „V najbližšej dobe sa opäť prihlásime, aby sme rozbehli kampaň.“ 

Zdroj:, aktuality.sk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Pellegrini založil stranu s názvom HLAS – sociálna demokracia. Bude chcieť vyhrať voľby”