Pellegrini založil stranu s názvom HLAS – sociálna demokracia. Bude chcieť vyhrať voľby

Ministerstvo vnútra dnes zaznamenalo prihlásenie novej politickej strany  – HLAS – sociálna demokracia, ktorú založil Peter Pellegrini. Dnešným dňom sa taktiež začalo zbieranie hlasov, potrebných na jej registráciu.

 

Prípravný výbor politickej strany oznámil názov Pellegriniho politickej strany. Bude ňou HLAS – sociálna demokracia. Novovznikajúca strana musí vyzbierať minimálne 10-tisíc podpisov. Podpis môže udeliť ktokoľvek starší ako 15 rokov s trvalým pobytom na území Slovenskej republiky. Podpisy sa budú zbierať do 25. decembra 2020.

Zdroj: minv.sk

TV Markíza uverejnila výsledky prieskumu, ktoré prekvapili nejedného voliča. Nová politická strana Petra Pellegriniho v ňom získala 19,3% hlasov opýtaných respondentov. Na prvom mieste, tesne pred stranou HLAS, by sa umiestnil aktuálny líder – Matovič, s politickou stranou OĽaNO. SMER – sociálna demokracia v prieskume získal len 10%.

 

 

 

Niekdajší podpredseda Smeru-SD prezradil: „Verím, že s týmto projektom nájdeme pozitívnu odozvu a podporu ľudí vo všetkých kútoch Slovenska. Slovenskom sa musí niesť hlas nádeje, hlas silnej sociálnej politiky a profesionality.“ Pellegrini taktiež potvrdil, že jeho nová strana nebude financovaná oligarchami, ktorí v minulosti financovali SMER-SD.

 

Pellegrini sa neobáva ani toho, že jeho aktuálne preferencie pochádzajú od bývalých voličov SMERu-SD, okrem toho podotkol, že v lete sa strana bude venovať zbieraniu podpisov, ktoré budú zhromažďované výlučne členmi strany, bez platených brigádnikov. Pellegrini dodal: „V najbližšej dobe sa opäť prihlásime, aby sme rozbehli kampaň.“ 

Zdroj:, aktuality.sk