Prišla o milovaného otca: Po tragédii vo Vrútkach prvýkrát prehovorila dcéra zavraždeného zástupcu školy

Je to už skoro týždeň odkedy Slovenskom otriasla tragédia vo Vrútkach. Bývalý žiak tamojšej školy, Ivan Č. (✝ 22), vtrhol do budovy s nožom ruke, kde napadol 6 osôb. Medzi nimi bola riaditeľka, školník, učiteľka ale aj dve maloleté deti, ktoré vyviazli so zraneniami.

Zástupca školy, Ján Budz (✝ 62) však žiaľbohu bodnorezným zraneniam podľahol. Potom čo školník zavolal políciu, príslušníci privolanej jednotky útočníka v sebaobrane aj pre bezpečnosť okolia zastrelili.

Motív tohto útoku ešte nebol objasnený no rodina zavraždeného Jána je plná zármutku. Učiteľ chémie a matematiky ovdovel, keď jeho manželka prehrala boj s rakovinou.

Tejto zákernej chorobe podľahol aj jeho milovaný syn. Šťastie však našiel opäť a po svadbe sa tešil z najmladšej dcérky žiaľbohu iba 3 roky. O jeho hrdinskom čine bude už počuť iba od iných. Jeho srdcovkou však aj naďalej ostala dcéra Mária a 6-ročná vnučka. Práve ona na sociálnej sieti venovala zosnulému otcovi dojímavé vyznanie.

No Title

No Description

 

„Nevyhorel, ako jeden z mála. Čím viac to robil, tým viac to mal rád. Učiť bolo jeho poslanie. Vychoval generácie inžinierov, architektov, lekárov, farmaceutov, ekonómov.

A vždy s obrovskou pokorou a úctou k všetkým. Aspoň takto sa svet dozvie o jeho neuveriteľnej vášni rozdávať múdrosť. Ťažko o tom hovoriť. Nezaslúžil si takto. Ale zomrel poctivo, ako aj žil. On vždy konal a menej rozprával. Niekto rozpráva príliš, a čin žiadny. A jeho skromnosť a nenápadnosť, to bolo to, čo hlúpym ľuďom chýba. Odpočívaj v pokoji,“ napísala.

 

Zdroj: facebook.com

zdroj: hitky.sk