Silná gymnastika pre oči: Budete vidieť ako rys a vaše oči nebudú unavené. Vyskúšané a funguje to

Hodiny práce strávené pri počítači, čítanie vo vlaku alebo pri slabom osvetlení, stres, nervové napätie a nespavosť sú len niektoré z rizikových faktorov, ktoré vedú k poškodeniu zraku. Všetky vyššie uvedené príznaky sa totiž časom menia na rôzne ochorenia očí.

Na pozadí stresu môžu prechádzať aj tzv. refrakčné chyby – krátkozrakosť, ďalekozrakosť, astigmatizmus. S vekom môže vznikať aj atrofia sietnice, šedý zákal a glaukóm. Všetky tieto choroby vedú k zhoršeniu zraku. Našťastie ich je možné liečiť, a čo je najdôležitejšie – dá sa im predchádzať.

гимнастика для глаз при дальнозоркости

Alexander Drožennikov ponúkol niekoľko rád týkajúcich sa očnej gymnastiky na zlepšenie zraku, ktorá pomáha pri oftalmologických ochoreniach a zabraňuje ich vývoju.

Ľudový liečiteľ a zakladateľ školy dlhovekosti je vždy chce podeliť o najlepšie a osvedčené cviky. Tento krát sa zameral na gymnastiku pre oči – Tao-Yin. Jedná sa o súbor cvikov, ktoré nielen zlepšujú videnie, ale majú tiež priaznivý vplyv na celé telo.

гимнастика для глаз при близорукости

Cvik č.1

Tento cvik sa vykonáva buď v sede alebo v stoji, výber je na vás. Zaujmite pohodlnú polohu, položte dlane na oči a uvoľnite sa. Urobte 3-4 hlboké nádychy a výdychy, dýchajte pomaly a zhlboka. S každým výdychom vypusťte z hlavy všetky zbytočné myšlienky.

Ide o akési správne nastavenie pred samotným cvičením. Musíte sa upokojiť, zbaviť sa prebytočných myšlienok, ponoriť sa do seba a sústrediť sa na cvičenie.

гимнастика для глаз астигматизм

Cvik č.2

Tri prsty (ukazovák, prostredník a prstenník) položte na horný okraj očníc pod obočím, začínajúc od okraja nosa. Stlačte, pohybujte sa pozdĺž hornej hrany očnice smerom od nosa k spánkom. Potom len prejdite po dolnom okraji oboch očníc.

Oblasť okolo očí stláčajte silno, no zároveň veľmi opatrne, aby nedošlo k ich poškodeniu. Prejdite trikrát na hornom a trikrát po dolnom okraji očníc.

гимнастика для глаз инструкция

Cvik č.3

Tými istými troma prstami zatlačte na medzeru nad očnicami. Najprv ju masírujte kruhovými pohybmi, potom pevne zatlačte a rýchlo uvoľnite.

Následne položte prsty pod očnice, masírujte ich aktívnymi pohybmi, potom ich zatlačte a uvoľnite.

гимнастика и массаж для глаз

Cvik č.4

Teraz presuňte prsty na zreničky zatvorených očí. Stláčajte ich pokojne, no silno. Stláčajte a uvoľňujte –  opakujte 10-krát.

гимнастика и упражнения для глаз

Cvik č.5

S palcom a ukazovákom uchopte horné viečko a 50-krát vytiahnite viečko nahor a nadol. Pohyb by mal byť ľahký. V prípade, že pociťujete bolesť alebo nepohodlie, urobte si prestávku.

гимнастика для глаз видео

Cvik č.6

A posledný cvik: pomocou palca a ukazováka zatlačte na koreň nosa, pri okraji jedného aj druhého oka. Napočítajte do 10, zatlačte na nos a potom povoľte.

гимнастика для глаз в картинках

Už po prvom vykonaní týchto komplexných cvikov  budete cítiť zlepšenie. Cvičenie pomáha ľuďom s ďalekozrakosťou, krátkozrakosťou, glaukómom a astigmatizmom. Okrem toho zlepšuje krvný obeh v oblasti očí a hlavy a tiež normalizuje funkciu srdca.

Podeľte sa o tento článok aj s vašimi priateľmi na Facebooku!

Сильная Гимнастика для Ваших Глаз – Дао-Инь

Пожалуй одна из самых сильных гимнастик для глаз – Дао-Инь. Это комплекс упражнений для глаз который влияет на весь организм но в особенности улучшает зрение…