Skupina Kryštof vzdala poctu Karlovi Gottovi počas odovzdávanie cien. Táto verzia maestrovej piesne tisne slzy do očí!

Tak ako aj každý rok, aj tento rok sa uplynulú sobotu udeľovali hudobné ceny Anděl. Kvôli opatreniam spojených s pandémiou koronavírusu sa nejednalo o priamy prenos ale o vopred natočený program. Víťazných interprétov dôsledne vyberajú odborníci z Českej hudobnej akadémia. Zo Slovenska sa najúspešnejšou stala kapela Nocadeň. Galavečer moderovala 26-ročná mamička Ewa Farná, ktorá ocenenie rozdávala po celej Českej republike.

 

Neubránite sa slzám

Aj napriek komornejšej atmosfére nebola núdza o program, keďže samotné odovzdávanie bolo pretkané živými vystúpeniami rôznych muzikantov. Už 29. ročník ovládol folkový spevák Vladimír Mišík. Ten získal až 6 cien a dokonca “porazil” aj maestra Gotta v kategórii Skladba roka. Najkrajším a zároveň  najdojímavejším vystúpením večera bolo jednoznačne spojenie frontmana kapely Kryštof, Richarda Krajča a Unique Orchestra. Ten vzdal poctu zosnulému spevákovi piesňou, ktorú napísal práve pre neho s názvom Srdce nehasnou.

Túto dojímavú pieseň stihol maestro ešte naspievať so svojou dcérkou Charlottou.

Richard Krajčo & Unique Orchestra – Srdce Nehasnou – Karel Gott Tribute (Live Ceny Anděl Coca-Cola)

Záznam živého vystoupení z předávání hudebních Cen Anděl Coca-Cola 2019. Kostel Nanebevzetí panny Marie – Neratov Z důvodu pandemie koronaviru, která znemožn…