Slováci, ktorí majú dosť Matovičovej vlády, usporiadali protest. Tvrdia, že sme Slovania a chceme žiť na Slovensku

Aj napriek búrlivým internetovým debatám sa dnešného protestu proti Matovičovej vláde zúčastnilo len niekoľko stoviek ľudí. Väčšina protestujúcich sa protestu zúčastnila z dôvodu nespokojnosti s prijatými opatreniami, ktoré boli zavedené v boji proti pandémii COVID-19. Protest prebiehal na Námestí slobody v Bratislave a prišlo naň približne 400 ľudí. Celú situáciu zachytila TV Markíza, ktorá vo svojej reportáži uverejnila reč jednej z protestujúcich, ktorá sa vyjadrila, že Slováci tu nechcú Ameriku. Všetci sú vraj hrdí na to, že sú Slovania a chcú žiť na Slovensku.

Protest bol usporiadaný organizátormi, ktorí vytvorili facebookovú udalosť s názvom – Verejný protest radových občanov proti vláde Igora Matoviča. Ako informačný text pre potenciálnych protestujúcich bolo pri tejto udalosti uvedené: „Dôvod na pretrvávanie núdzového stavu v našej krajine už dlhodobo neexistuje. Dokážme, že nám nie sú ľahostajné naše životy a životy našich blízkych. SLOVENSKO SI NEDÁME!!!

Okrem zrušenia vraj zbytočných opatrení, protestujúci žiadali predčasné voľby, podporené demisiou vlády, ktorú by mal iniciovať sám premiér Igor Matovič. Protestujúci taktiež žiadali dočasnú vládu pod pohľadom občanov a nie aktuálnej prezidentky Zuzany Čaputovej.

Zdroj:  TV Markíza 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Slováci, ktorí majú dosť Matovičovej vlády, usporiadali protest. Tvrdia, že sme Slovania a chceme žiť na Slovensku”