Slovák šiel mimo obce rýchlosťou 214 km/h. Paradoxom je, že šoféroval Fabiu

Výkon tohoto auta prekračuje všetky hranice. Pred pár dňami bola nameraná neuveriteľná rýchlosť Slováka, šoferujúceho Fabiu, ktorá na tak vysokú rýchlosť nie je stavaná. Fabia dosahuje výkon 81 kW z 3-valca 1,0 TSI, čo dokazuje, že prakticky by toto auto ani rýchlosť 214 km/h dosiahnuť nemalo.

Muž bol zachytený na kamere medzi obcami Gbelce a Pribeta, kde ho policajti zachytili na kamere. Policajti neverili vlastným očiam ked‘ uvideli, že muž vo Fabii uháňa rýchlosťou, ktorú toto auto podľa technického preukazu nikdy nedosiahne.

Polícia Slovenskej republiky zverejnila video, ktorým chce upozorniť na nebezpečenstvá, ktoré takáto jazda môžu spôsobiť. Ak ste si prešli autoškolou, zaiste viete, že maximálna povolená rýchlosť na ceste mimo obce je 90 km/h. Vodič Fabie ju prekročil o 134 km/h. Niektorí motoristi tvrdia, že tak vysokú rýchlosť by zvládla len Fabia Edition R5, avšak mnohí si to nemyslia a zaručujú, že takúto rýchlosť by nezvládla ani táto preslávaná limitovaná edícia.

Polícia vo svojom príspevku tvrdí, že Fabia je pravdepodobne upravená a obsahuje načipovaný motor. Polícia Slovenskej republiky vodiča včas zastavila. Vodič sa dopustil priestupku, za ktorý dostal pokutu vo výške 800 eur. 

Security Check Required

No Description

Zdroj: refresher.sk