Takto vyzerá opätovné otváranie po celom svete. Taká ochrana čaká aj nás

Po mesiacoch biedy a čírej nudy sa svet pomaly vracia k normálu. Keďže Nemecko, Fínsko, Rakúsko, Taliansko, Španielsko a ďalšie európske krajiny zmierňujú svoje karanténne obmedzenia, koniec pandémie je bližšie ako kedykoľvek predtým. Nikto si však na verejnosti nerobí, čo chce. Vykonáva sa veľa ochranných opatrení na zabezpečenie ochrany všetkých. Od ručných dezinfekčných staníc a sklenených priečok v telocvičniach až po roboty merajúce telesnú teplotu.

Tieto krajiny vedia, že takto je to najbezpečnejšie. Pozrime sa na niektoré z najviac motivačných obrázkov pri opätovnom otvorení, ktoré stanovujú bezpečnostné štandardy na vysokej úrovni aj pre opätovné otvorenie Ameriky.

# 1 UV sterilizátor zábradlia na eskalátore v Hongkongu.

Zdroj foto: www.boredpanda.com

# 2 Supermarket Danish má pre zákazníkov pripravenú ručnú umývaciu stanicu.

Zdroj foto: www.boredpanda.com

# 3 Telocvične v Hongkongu majú ochranné sklá pri kardio strojoch. Pomáha zabrániť šíreniu kvapôčok.

Zdroj foto: www.boredpanda.com

Svetová zdravotnícka organizácia varuje, že prechod z karantény bude zložitá a neistá fáza. „Výzvy a okolnosti sa v jednotlivých krajinách líšia a neexistuje univerzálny prístup.“

Zatiaľ čo mnoho európskych krajín chce vrátiť hospodárstvo do normálneho stavu. „Je dôležité si uvedomiť, že to bude postupný proces, ktorý si vyžaduje prísne monitorovanie. Taktiež možné opätovné zavedenie opatrení, ak dôjde k novému zvýšeniu počtu prípadov,“ uviedol Hans Henri. P. Kluge, regionálny riaditeľ WHO pre Európu.

# 4 Čínsky študent, ktorý sa vracia do školy. Najskôr mu nastriekajú dezinfekčný prostriedok na topánky, potom sa dezinfikujú ruky, sprej sterilizuje jeho oblečenie a batoh a robot skenuje oči, ruky a krk.

                                                                          Zdroj foto: www.boredpanda.com

# 5 Maison Saigon umiestnil do reštaurácie plyšové pandy, aby ľudia sedeli v bezpečnej vzdialenosti.

Zdroj foto: www.boredpanda.com

# 6 V pekinskej reštaurácii jedlo rozdáva robot.

Zdroj foto: www.boredpanda.com

Medzitým v USA prezident Trump predstavil usmernenia pre opätovné otvorenie Ameriky. Usmernenia sú založený na trojfázovom otváraní a na odporúčaní odborníkov v oblasti zdravotníctva. Usmernenia zdôrazňujú udržiavanie dobrej osobnej hygieny, rozvoj politiky na zabezpečenie sociálneho dištancovania, sledovanie a testovanie vo všetkých 3 fázach.

Fáza 1 väčšinou obsahuje súčasné opatrenia týkajúce sa blokovania ale hovorí, že veľké miesta „môžu fungovať podľa prísnych protokolov fyzického dištancovania“. Fáza 2 umožňuje obnovenie nepodstatných ciest. Fáza 3 naznačuje, že stavy, ktoré stále zisťujú klesajúci trend v prípadoch koronavírusov, by mohli umožniť „verejné interakcie“. Návštevy nemocníc a opatrovateľských domov by sa potom mohli obnoviť. Bary by mohli zvýšiť svoju kapacitu.

# 7 Bar v Nemecku nainštaloval plexisklo na pult medzi zamestnancov a zákazníkov.

Zdroj foto: www.boredpanda.com

# 8 UV dezinfekčný prostriedok, ktorým si môžu ľudia v telocvični vydezinfikovať svoj telefón.

Zdroj foto: www.boredpanda.com

# 9 Každý študent má okolo svojho stola trojstranné plexisklo.

Zdroj foto: www.boredpanda.com

# 10 Reštaurácia v Španielsku práve uverejnila svoje menu na Instagram.

Zdroj foto: www.boredpanda.com

Zdroj: www.boredpanda.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Takto vyzerá opätovné otváranie po celom svete. Taká ochrana čaká aj nás”