Táto krajina vám zaplatí za to, ak sa tam počas dovolenky nakazíte koronavírusom

Dlhoočakávané otváranie hraníc sa stalo realitou práve dnes. Mnohí Slováci čakali mesiace na stretnutia so svojimi rodinami, či na vytúženú cestu za oddychom. Slováci už môžu cestovať aj do známej dovolenkovej destinácie – na Cyprus. Krajina sa v boji proti ekonomickej kríze rozhodla preplatiť celú dovolenku turistom v prípade, ak by sa náhodou v krajine nakazili koronavírusom. Slováci môžu na Cyprus cestovať už o pár dní, konkrétne od 9. júna.

Cyperská vláda deklarovala, že v prípade, ak sa nejakí turista nakazí koronavírusom na území krajiny, vláda mu preplatí všetky náklady spojené s liečbou a dokonca mu uhradí aj náklady za dovolenku, teda za ubytovanie, stravu a nápoje. Nakazení turista si bude musieť zaplatiť sám len letenku domov a taxík na letisko.

Krajina je pripravená na prípadnú druhú vlnu COVID-19. Má k dispozícií 100 lôžok pre nakazených turistov a 500 izieb pre turistov v prípadnej karanténe, ktorá by mala slúžiť pre rodiny nakazených. Krajina okrem iného plánuje dodržiavať prísne hygienické pravidlá. Opatrenia sú zavedené kvôli možnému negatívnemu dopadu situácie spojenej s COVID-19 na ekonomiku krajiny, kde turizmus predstavuje až 13%. Krajina aj napriek lukratívnej ponuke ráta až so 70% stratou príjmov počas letnej turistickej sezóny.

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Táto krajina vám zaplatí za to, ak sa tam počas dovolenky nakazíte koronavírusom”