Tento kňaz krstil vodnou pištoľou namierenou na malé dieťa. Ľuďom sa taký nápad nepáčil

Koronavírus nám priniesol situácie, ktoré sme ešte nezažili. Okrem niekoľkotýždňovej karantény boli takmer všetky obchody zatvorené, dištancovali sme sa od kontaktu s inými a bežné aktivity sa pre nás stali vytúženými snami.

Určité opatrenia museli byť aplikované aj na vykonávanie cirkevných bohoslužieb. Bohoslužby sa dlhé týždne vysielali len prostredníctvom televíznych obrazoviek či internetu a viaceré sviatočné obrady sa museli odložiť. Jeden z kňazov, o ktorom informoval portál Unilab, sa však rozhodol, že krst je výnimočným dňom v živote dieťaťa, rovnako ako v živote rodičov a tak by sa nemal odkladať. Tento kňaz sa rozhodol vykonať sviatočný krst dieťaťa tak, že ho postrieka vodnou pištoľou. Rozhodol sa tak na základe dodržiavania stále platného bezpečnostného odstupu.

A Current Affair

We live in interesting times… #9ACA . This picture of a priest baptising an infant with a water gun has recently gone viral on Twitter.

Fotografiu z tohto sviatočného dňa si môžete pozrieť nižšie. Na fotografii je kňaz, ktorý mieri vodnou pištoľou priamo na dieťa, ktoré je oblečené naozaj slávnostne. Po tom, čo bola fotografia zverejnená, mnoho ľudí spustilo vlnu kritiky a zároveň tvrdí, že týmto aktom zosmiešnili slávnostný obrad krstu. Kňaz svoje rozhodnutie uskutočniť krst takouto formou argumentoval jednoduchým prispôsobením sa situácii.

Cynthia Holmberg Henschen

Social Distancing Baptism

Aj napriek tomu, že situácia sa na Slovensku zmiernila a opatrenia sa stále viac a viac uvoľňujú, nesmieme zabudnúť, že nám stále hrozí druhá vlna, ktorú odborníci očakávajú na jeseň.