Toto je prvá transgenderová starostka vo Francúzsku

Na severovýchode Francúzska pristúpila mestská rada k prelomovému kroku, ktorý zmenil históriu celej krajiny. Prvou transgenderovou starostkou vo Francúzsku sa stala Marie Cau. Do úradu zasadne po tom, čo ju zvolil takmer každý jeden člen mestskej rady. Marie sa nehlási k žiadnej z aktivitiských organizácií a sama tvrdí, že sa bude sústrediť výlučne na politiku obce. Marie sa stala starostkou menšieho mestečka s 500 obyvateľmi.

Marlène Schiappa, francúzska štátna tajomníčka úradu pre rovnosť žien, ju podporila rovnako ako mnoho iných politických osobností. Marlène  jej vyjadrila podporu prostredníctvom sociálnej siete Twitter, kde napísala: ,,Zviditeľnenie trans osôb a boj proti transfobii závisí na výkone politickej a verejnej zodpovednosti. Gratulujem Marie Cau!“  Nová starostka mesta Tilloy-lez-Marchiennes pripomenula, že si je istá, že ju ľudia nevolili len z dôvodu, že zastupuje transgender komunitu. Je pyšná na svoj prepracovaný volebný program.

No Title

No Description

Vo voľbách, ktoré predchádzali voľbe starostu, boli zvolení aj ostatný členovia vedenia obce. Vo voľbách starostu, putovala väčšina hlasov práve Marii Cau. Spoluzakladateľka Francúzskej národnej asociáce transgender osôb, Stéphanie Nicot, tvrdí, že výsledok volieb je dôkazom progresivity voličov, ktorí pochopili význam a jednotlivca bez ohľadu na rasu či gender identitu.

Zdroj: refresher.sk