Učiteľ z Vrútok sa stal hrdinom. Položil vlastný život, len aby zachránil deti a ďalších učiteľov

Včerajšia tragédia vo Vrútkach zasiahla celé Slovensko. Nešťastný incident si vyžiadal 2 obete, z ktorých jednou bol sám páchateľ, ktorý sa pri úteku násilne bránil a tak boli policajti nútení vystreliť. Páchateľ pripravil o život obetavého Jaroslava Budza, zástupcu riaditeľky školy, ktorý ani na sekundu neváhal a vlastným telom chránil žiakov a svoju kolegyňu. Útok na Spojenej škole vo Vrútkach vykonal len 22 ročný bývalý študent, ktorému sa podarilo vážne zraniť niekoľkých žiakov.

Hrdina s menom Jaroslav Budz sa žiaľ ocitol v zlom čase na nesprávnom meiste. Len pár dní po tom, čo sa opäť otvorili brány základných škôl, sa ocitol pri páchateľovi ako prvý zo všetkých ľudí v škole. Televízia TA3 informovala, že Jaroslav počas útoku vbehol do triedy, v ktorej sa už vtedy nachádzal 22 ročný páchateľ. Žiakov vraj začal brániť vlastným telom.

Okrem detí bola zranená aj učiteľka, ktorá mala v tom čase výučbu v spomínanej triede. Učiteľke sa z vážnych zranení podarilo vyviaznuť, no podstúpila náročnú operáciu. Zástupcovi, pánovi Budzovi, sa však zvíťaziť nad vážnymi poraneniami nepodarilo, aj keď sa záchranári o záchranu jeho života snažili niekoľko desiatok minút.

Ľudia vo Vrútkach, ale aj na celom Slovensku, si chcú uctiť obetavého zosnulého zástupcu. Už vo včerajších hodinách sa vo Vrútkach organizovala pietna rozlúčka s množstvom kvetov, ktoré okrem množstva iných, priniesol aj sám starosta mesta Vrútky. Okrem neho vyjadril úprimnú sústrasť aj Igor Matovič, ktorý Jaroslavovi venoval aj samostatný príspevok na svojom oficiálnom facebookovom profile. Premiér chce dokonca požiadať, aby zástupca Spojenej školy získal štátne vyznamenanie in memoriam.

Igor Matovic

HRDINA Z VRÚTOK Mgr. Jaroslav Budz, učiteľ matematiky a chémie, ktorý obetoval vlastný život, aby zachránil životy detí a učiteľov. ČESŤ JEHO PAMIATKE #OdpočívajteVPokoji

Zdroj: refresher.sk