VIDEO: Pozrite sa, ako policajti spacifikovali útočníka z Vrútok

Minulotýždňová udalosť z Vrútok zasiahla celé Slovensko. Spočiatku polícia vyhlásila, že kamerový záznam z miesta činu neexistuje, no dnes sa na verejnosti objavilo video z bezpečnostnej kamery, ktoré zachytáva dvoch mladých policajtov pri tom, ako spacifikovali útočníka, ktorý zavraždil zástupcu riaditeľky a zranil niekoľko žiakov píše portál refresher.sk.

Upozorňujeme, že na videu je zachytený násilný čin a tak by ho nemali pozerať maloletí diváci.

Security Check Required

No Description

Na videu z priemyselnej bezpečnostnej kamery ste mohli detailne vidieť, ako útočník zaútočil na jedného z policajtov. Druhý policajt ho chcel brániť a tak strieľal. Guľka zasiahla útočníka, no odrazila sa a skončila v tele policajta, ktorý si následne ľahol na zem so strelným zranením. Po pár minútach útočník v dôsledku zranení zomrel. Zranený policajt postúpil operáciu, no aktuálne je v stabilizovanom stave.

Roman Mikulec, minister vnútra, krátko po incidente vyhlásil: „Je to profesionál, príslušník obvodného oddelenia Martin-východ a vykonával služobný zákrok tak, ako bol vycvičený. Ja som videl ten zákrok na kamerovom systéme a musím povedať, že naozaj išlo o priame ohrozenie života toho policajta.“

„Zákrok bol naozaj opodstatnený a myslím, že bol vykonaný tak, ako povedal aj policajný prezident, v súlade s taktikou, na ktorú sú policajti pripravovaní.“ Mikulec potvrdil, že v ohrození boli obaja policajti a tak konali úplne podľa predpisov.

Polícia Slovenskej republiky

PREVENTISTKA SPOLU S PÓLOU ZNOVU V ŠKOLE Preventistka OR PZ v Lipto… vskom Mikuláši sa po dlhom čase opätovne stretla s prváčikmi Základnej školy v Závažnej Porube, aby dokončili preventívny projekt „Póla radí deťom“, ktorý spoločne začali ešte pred zatvorením škôl v dôsledku koronavírusu.

Obaja policajti sú služobne mladí. V súčte, v Policajnom zbore, odslúžili 7 rokov. Obaja majú menej ako 30. Policajný zbor SR na svojej oficiálnej facebookovej stránke zverejnil: „Iba vďaka ich promptnej reakcii nedošlo k ďalším obetiam na životoch. Nekontrolovateľné správanie páchateľa reálne ohrozilo kohokoľvek, kto by mu prišiel do cesty.“ 

Zdroj: refresher.sk