Ďalšie uvoľnenie opatrení: Ešte tohto roku si užijete podujatia nad 1000 ľudí!

Dnešným dňom (1. 7.) sa do platnosti dostalo ďalšie uvoľňovanie opatrení spojených s koronavírusom. Na hromadné a verejné akcie sa už dostane aj viac ako 1000 ľudí ale iba ak organizátor splní určité kritéria. No na všetkých tých športových, kultúrnych, spoločenských či iných podujatiach bude naďalej platiť povinnosť nosiť rúška. Platí aj povinná dezinfekcia pred vstupom a dvojmetrové rozostupy medzi návštevníkmi to však neplatí pre osoby žijúce v spoločnej domácnosti, partnerov či účinkujúcich.

Aké sú podmienky?

Ak bude na podujatí zabezpečené takzvané šachovnicové sedenie, organizátor môže usporiadať akciu aj pre viac ako 1000 ľudí inak naďalej platí maximálny počet 1000. Pri sedení, kde medzi obsadenými sedačkami sú voľné miesta a alternácia tejto “formácie” v radoch za sebou nesmie ale kapacita prekročiť 50%. 

Čo sa týka prevádzok starostlivosti o ľudské telo, fitness centier či wellness, rúško musia nosiť iba zamestnanci. Zákazníci rúško nenosia ak by to prekážala vo výkone istej procedúry (ošetrenie tváre, strihanie alebo umývanie vlasov,…). Vo fitku rúško nosiť síce nemusíte no zamestnanci musia dbať o zvýšenú frekvenciu dezinfekcie dotykových plôch a náradia.

 

Three People Holding Their Phones And Taking Picture Of A Mona Lisa Painting

Zdroj: pexels.com

 

Ako to je s kúpaliskami?

V prípade verejných bazénov môže byť prevádzka obnovená iba v prípade, že voda vykazuje vyhovujúce výsledky analýzy kvality vody. Pred vstupom na kúpalisko musia mať návštevníci prístup k dezinfekcii.

„Obsah voľného chlóru a iných vedľajších produktov dezinfekcie sa udržiava pri hornej hranici povolených limitných hodnôt podľa platnej legislatívy pre umelé kúpaliská,“ vysvetľujú hygienici. Pitné fontánky nebudú na kúpaliskách v prevádzke a tomu kto nebude rešpektovať akékoľvek nariadenia môže príslušný regionálny úrad verejného zdravotníctva uložiť pokutu vo výške až do 20 000€!

 

Boy Floating in Pool With Water Ring

Zdroj: pexels.com

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Ďalšie uvoľnenie opatrení: Ešte tohto roku si užijete podujatia nad 1000 ľudí!”