Huba „Prsty mŕtvych“ vyzerá horšie ako znie. Tu sú fotografie, ktoré to dokazujú

Existuje skupina na Facebooku s názvom Mushroomcore a má takmer 30 000 členov, ktorí zdieľajú fotografie rôznych druhov húb. Niektoré druhy však prekvapujú aj tých najväčších milovníkov prírody.

Ako Prsty mŕtvych (Xylaria polymorpha). V júni Regan Daniels zo severnej Karolíny nahral pár obrázkov do skupiny toho, čo vyzeralo ako súčasť tela mŕtvoly. “Doslova som si myslel, že to bola Halloweenská dekorácia. !“ Fotky húb sa okamžite stali na internete vírusovými a pár ľudí dokonca povedalo, že huby sú falošné. Daniels však ubezpečil ľudí, že neboli.

Regan Daniels

Regan Daniels

Regan Daniels

„Našiel som huby na západe severnej Karolíny v Spojených štátoch v parku, ktorý navštevujem. Uviedol, že je to pekné miesto. Prechádzka je tu príjemná a vedľa sa nachádza tiež široká rieka, takže scenéria je naozaj nádherná.“ Hubu, ktorú našiel Daniels rástla z pahýľu obklopeného inými, ako je táto a iných rôznych druhov húb. Niet divu, že zostala nedotknutá, dokonca aj v obľúbenej destinácii.

Prsty Mŕtveho muža sa objavujú po celý rok pri základoch pňov z bukového dreva a príležitostne pri iných tvrdých drevinách. Zvyčajne huba vzniká z troch až šiestich „prstov“, ktoré sú často ohnuté a pôsobia dojmom čiernych artritických kĺbov.

sheringhamparknt

Plant & Tree Lovers

Fair Grounds

Huba sa väčšinou vyskytuje v strapcoch, pozostávajúca z bielych prstovitých tvarov s čiernym povlakom obsahujúcim bunky, v ktorých huba produkujú svoje spóry. Tieto čierne plody sa v tmavých lesoch dajú nájsť len ťažko.

Prsty mŕtveho muža sú pomerne častým druhom v Británii, Írsku a vyskytujú sa tiež na celej pevnine v Európe a v mnohých častiach Severnej Ameriky. Huba sa všeobecne nepovažuje za jedlú. Ale myslím, že vám ani nenapadlo, aby ste si práve touto hubou okorenili jedlo.

Existujú aj ďalšie strašidelné huby, vrátane huby Diablova urna

divinebunbun

Želatínové ušné huby

teacher400

Björn S…

Zdroj: www.boredpanda.com