Jedinečný most v obci Vígľaš: Pozrite sa z čoho je vyrobený! Turisti si ho zamilovali

Ak radi vyhľadávate nové a jedinečné miesta, most v obci Vígľaš by mal byť Vašou najbližšou zastávkou. Na strednom Slovensku turisti najviac obľubujú Banskú Bystricu či Štiavnicu alebo aj prírodu štiavnických tajchov.

No nenápadná obec Vígľaš ukrýva unikátny skvost, o ktorom vie len málokto. Je to netradičný most, ktorý však nevytvorila príroda ale ľudia. Jedná sa o most, vyrobený z vagóna vlaku, ktorý sa používal až do 60. rokov. 

#crazytrain #bridge #…

No Description

#vígľaš #vagon #most #vagonovymost #slovakia

No Description

 

Vyradený vagón, ktorý kedysi ľudí vozil do práce či na výlety neskončil na šrotovisku ale dostal nové využitie. Slúži ako most ponad rieku Slatina a na rozdiel od bežných mostov nemá žiadne piliere a nenavrhoval ho žiadny inžinier. Vagón sa jednoducho pomocou žeriavu a buldozéra premiestnil cez rieku.

No poveternostné podmienky tento unikát do istej miery zničilo a hrozilo, že turistická atrakcia bude odstránená. Prechod cez most už nebol bezpečný, keďže v niektorých miestach chýbali dosky z podlahy.

No Title

No Description

#slovakia #praveslovenske #viglas

No Description

 

Miestny obyvatelia a dobrovoľníci to však nedopustili a začali tento most rekonštruovať. Obec Vígľaš im vyčlenila peniaze, za ktoré opravili zničenú podlahu a exteriér dostal nový náter.

Vďaka tejto záchrane môže tento most naďalej lákať množstvo turistov či náhodných okoloidúcich. Pri pohľade z diaľky by ste možno neverili ani vlastným očiam no keď podídete bližšie a prejdete sa týmto mostom, určite zažijete jedinečný zážitok aj z takto jednoduchej no za to unikátnej atrakcie. 

Trosku sme víleťili, Zámok Vígľaš A most z vagóna

No Description

#geocachingblogger #geocachingadventure #luki_the_geocaching_blogger #luki_the_travel_bug #slovakia #slovakia🇸🇰

No Description