Kotleba opäť na tému koronavírus: “Nenechajte sa šikanovať, nenechajte sa klamať, nenechajte zo seba robiť ovce!”

Strana ĽSNS patrí medzi tie, ktoré pandémiu koronavírusu vnímajú odlišne ako väčšina z nás. Dokazujú to aj tým, že jej poslanci spolu s Mariánom Kotlebom chodia do parlamentu bez rúška.

Takto chcú iba poukázať na to aký postoj zastávajú voči zavedeným opatreniam, s ktorými zjavne nesúhlasia. V najnovšom videu sa Kotleba rozhovoril na tému pandémie a hneď na úvod ju označil ako “projekt COVID-19”.

 

Chce ľuďom otvoriť oči

Na začiatku vysvetlil aj to prečo sa toto video rozhodol natočiť a uverejniť. Napadlo mu prihovoriť sa slovenskému ľudu popritom, keď z každej strany počúva iba o opatreniach a rôznych pandemických plánoch. “Týmto videom chcem možno zase pár ľuďom otvoriť oči a ukázať taký druhý pohľad na vec,” vysvetľuje. Zároveň dodáva, že týmto videom nechce nikoho presviedčať alebo nedajbože odrádzať od dodržiavania opatrení. Jeho zámerom je dať každému možnosť slobodne sa rozhodnúť.

 

COVID-19 bol vymyslený a vypustený naschvál

Vo videu začal rozprávať o tom čo spôsobila celá pandémia – izolácia tretiny populácie či umelo vytvorený strach. “Takýto efekt nemali ani tie najväčšie vojny,” za príklad uviedol 2. svetovú vojnu. Tvrdí, že ani v tom čase to nebolo až také ako teraz pri pandémii koronavírusu.

No jasne uviedol, že korona “pravdepodobne aj existuje” no podľa neho vírus je “výsledok cieľavedomej ľudskej činnosti”. Myslí si, že koronavírus bol vymyslený naschvál a dokonca aj vypustený naschvál, možno omylom. 

Je 5.20 a ja vyrazam z BB do BA na schodzu NR SR. Dobre ranko priatelia 🙂 #instablista #matovicsizasluzi 😁

No Description

 

Nosením rúšok si otravujeme organizmus

Neskôr sa opäť vracia ku konceptu vojny, o ktorých vraví, že nezmenili spôsob života do takej miery ako koronavírus. Podľa neho sa zámienkou koronavírusu ľudia pomaly prichádzajú os voje slobody. Nezabudol ani “zabrdnúť” do štatistiky úmrtí na chrípku a porovnáva ju s úmrtnosťou koronavírusu – tá vraj nedosahuje ani 10% z prvej spomenutej. Vadí mu aj neustále informovanie o opatreniach z médii. Nosením rúška, ktoré podľa neho dobre že nenosíme aj do postele, si organizmus otravujeme CO₂ (oxid uhličitý). 

 

Kritizuje rozhodnutia a nariadenia vlády

Negatívne sa vyjadril aj voči sociálnemu dištancu aj v rámci rodiny či prázdnym kostolom. Čo sa týka cirkvi, odsudzuje aj to, že si kresťania nemôžu v kostole ani podať ruky. “Vláda sa predbieha v tom ako veľmi nás ešte ide obmedziť,” vyjadril sa rozhorčene. Apeluje aj na “výplod Matovičovej vlády” a to, že za nedodržanie karantény či iných epidemiologických opatrení hrozí pokuta 5000€. Kritizuje to z toho ohľadu, že takáto sankcia nehrozí ani za trestný čin a nie to, že ešte za podľa neho vymyslené priestupky.

Len o piatej rano som prisiel z tej nocnej frasky v parlamente. Priatelia nedajte si politikmi pokazit leto! Prajem vam vsetkym krasny vikend. #instablista #kaslatnanich

No Description

 

Nedajte si pokaziť leto

Ľuďom tak odporúča aby si takýmito politkmi nepokazili leto a tak nemaju odkladať letné dovolenky čirodinne podujatia. “Choďte, žite, pracujte ako to vnímate a cítite,” odkázal ľuďom. Nechce dovoliť aby vymyslený strach ľuďom vzal ich slobody defacto vlastný život ako sám tvrdí. Ďalej sa vyjadril, že ak budeme vládu a média slepo nasledovať o rok zistíme, že nás obrali o všetko. “Nenechajte sa šikanovať, nenechajte sa klamať, nenechajte zo seba robiť ovce,” vyhlásil.

Marian Kotleba: Nenechajte si kvôli projektu Covid-19 pokaziť leto

Marian Kotleba: Nenechajte si kvôli projektu Covid-19 pokaziť leto

Spomenul aj LGBT komunitu

V závere ľudí vyzýva aby boli sebavedomí a kritickí, viac sa hýbali a chránili sa aj inými spôsobmi ako napríklad Vitamínom C. “Tá hrozba nás nesmie paralyzovať, pretože keď nás paralyzuje tak sme skončili,” varuje Kotleba. Aj napriek tomu, že existenciu pandémia pripustil, v závere však spochybňuje jej status pandémie. Podľa neho tak nespĺňa základné kritériá. Ale “oni” (neadresoval kto) chcú aby sa ľudia správali akoby tu pandémia bola.

Na záver sa nevyhol ani kritizovaniu LGBT komunity. Vyjadril sa na margo toho, že deti sa pýtajú prečo postavy v rozprávkach nemajú rúška. Podľa neho je to skvelý príklad na pomalé zvykanie si na veci, ktoré nie sú podľa neho normálne. V tomto prípade spomenul rúška ale aj pochody LGBT komunity. 

 

Celé video si môžete pozrieť tu hore 

Čo si myslíte o Kotlebových vyjadreniach?

zdroj: ĽS Naše Slovensko v NR SR