Video: Krutosť nepozná hraníc! Slovák udieral mačku sekerou

Činy niektorých Slovákov sú tak kruté, že o nich môžeme hovoriť ako o činoch, ktoré prekočili hranice zákona. Takýmto činom je aj skutok muža zo Zvolena, ktorého partner volal Peter. Muž vraj chcel „pomôcť“ ležiacej mačke tak, že ju utýra k smrti tvrdými údermi sekerou. 

TV Markíza tvrdí, že zámer úderov bol odseknutie hlavy preto, aby ukončili jej trápenie. Tv Markíza zverejnila: „Videli sme, že má hlavu z polovice rozmliaždenú, oči jej vychádzajú, krvácala z očí aj uší, chceli sme to ukončiť.

Aj napriek tomu, že muži tvrdia, že chceli zvieratku naozaj len pomôcť, hlavný inšpektor Slobody zvierat je toho názoru, že aj napriek vraj čistým úmyslom mali v prvom rade kontaktovať obec či mesto a následne zobrať mačku k veterinárovi. Útočníkovi vraj takáto možnosť nenapadla a rozhodol sa spontánne.

Len pred pár týždňami bol v parlamente predložený návrh klasifikácie takéhoto správania ako trestného činu týrania zvierat, za ktorý by im mal byť pri rovnakom čine v budúcnosti vymeraný omnoho prísnejší trest. Tentokrát však stačilo to, že útočníci prejavili ľútosť.