Ľudia si zamilovali strešné škridle, ktoré poskytujú domov pre vtáky

Podľa OSN dnes žije 55% svetovej populácie v mestských oblastiach. Výsledkom je, že zvieratá sú nútené hľadať spôsoby, ako žiť v stiesnených mestských priestoroch a nie je to vždy ľahké. A vtáky nie sú výnimkou.

Ukazuje sa, že kreatívny dizajn bol kľúčom k riešeniu úbytku populácií mestských vtákov. Všetko sa začalo, keď holandská agentúra pre dizajn Klaas Kuiken prišla s myšlienkou navrhnúť strešnú krytinu, ktorá by slúžila aj ako domov pre vtáky. S myšlienkou prišiel Hitit Terra, turecký terakotový výrobca so sídlom v meste Çorum, ktorý potom začal vyrábať škridle pre vtáčie hniezda v mestách. Mahmoud Basic, regionálny riaditeľ národných parkov, povedal miestnej spravodajskej stránke, že škridle sa majú vyrábať a distribuovať ľuďom bezplatne. Poďme sa pozrieť na toto kreatívne riešenie dizajnu.

Turecká spoločnosť Hitit Terra teraz vyrába tieto strešné škridle, ktoré sú určené aj ako prístrešky pre vtáky

 hititterra

 hititterra

 hititterra

Zakladatelia spoločnosti Hitit Terra, Cengiz Başaranhıncal a Ali Arslan uviedli, že nápad vyrábať škridle pre vtáčie hniezda prišiel po tom, ako videli návrh na sociálnych sieťach. Ali vysvetlil, že cena dlaždíc online vyšla okolo 70 dolárov. Podľa jeho názoru bola cena príliš vysoká a začali vyrábať svoj vlastný produkt pre miestny trh.

 hititterra

 hititterra

 hititterra

Obklady vtáčích hniezd Hitit Terra boli testované Afyon Nature Conservation a 5. regionálnym riaditeľstvom národných parkov a upravované podľa potreby. Teraz vyrábajú 4 až 5 rôznych vzorov, ktoré vyhovujú rôznym druhom vtákov.

 hititterra

 hititterra

Tradícia vznikla v Osmanskej ríši, kde ľudia vytvorili vtipné mini architektonické kaštiele

canercangul

Zdroj: www.boredpanda.com