Matovič tvrdí, že jediná istota je titul Dr. Oetkera. Aspoň on ho vraj nemá falošný

Igor Matovič, premiér SR, prekvapuje aj dlhoročných fanúšikov. Na ďalšom stretnutí s Borisom Kollárom prezradil čosi, za čo si vyslúžil vlnu obrovskej kritiky. Kollár je v posledných dňoch obviňovaný z plagiátorstva pri jeho diplomovej práci. S týmto vážnym obvinením na neho útočí takmer celá opozícia, časť koalície, niekoľkí členovia vlády a široká verejnosť.

Zakladateľ politickej strany Sme Rodina tvrdí, že niečo cez 24 percent zhody a nesprávne citovanie zdrojov, nie je dôvodom k vyvodeniu politickej zodpovednosti formou odstúpenia. Okrem odmietnutia vyvodenia následku sa dokonca rozhodol neospravedlniť ani verejnosti. Jediné čo sľúbil je nepoužívanie titulu po celú dobu výkonu funkcie predsedu parlamentu.

Igor Matovič, ale aj jeho strannícki partneri, sa po stretnutí s Borisom Kollárom zhodli na závere, s ktorým súhlasili obe strany. Chyba mala nastať v prvom rade v nesprávnom citovaní školiteľa, no chybovať mali obe strany. Ich záver je teda celkové zlyhanie systému overovania bakalárskych a diplomových prác, samotného študenta, ale aj školiteľa a oponenta. Na základe tohoto obvinenia bola ministerka spravodlivosti, Mária Kolíková, ale aj minister školstva, Branislav Gröhling, požiadaní o vytvorenie zákona, zaoberajúceho sa preverovaním originality záverečných prác.

Verejnosť sa po tlačovej konferencii zhodla na nesprávnom riešení problému. Po vlne kritiky sa preto Igor Matovič vyjadril na svojom oficiálnom facebookovom profile: „Dr. Oetker … jediná istota nám zostala, že aspoň tento ujo titul nemá falošný. Ostatní v strachu riešia, že tituly preverí všetkým zákon a nie selektívny lynč.“ Okrem toho je podľa Matoviča celé objasnenie prípadu prínosom, pretože na základe neho sa aktuálne niekoľko tisíc Slovákov bojí nového zákona. Nový zákon vraj môže priniesť aj spätné odoberanie titulov všetkým absolventom slovenských vysokých škôl.

 

Security Check Required

No Description

Zdroj: refresher.sk