Paríž otvára letnú sezónu plávajúcim kinom. Ľuďom pomôže, aby sa pri pozerení nenakazili korona vírusom

S celou touto situáciou COVID-19 a spoločenským dištancovaním sú rôzne podniky a organizátori podujatí nútení prísť s kreatívnymi spôsobmi, ako zaistiť bezpečnosť svojich pravidelných spoločenských stretnutí a iných podujatí pre svojich klientov a návštevníkov. Z tohto dôvodu sa na celom svete objavuje mnoho jedinečných konceptov podujatí.

Napríklad tento rok v júli Paríž spúšťa svoje vôbec prvé plávajúce kino, v ktorom ľudia budú sledovať filmy na elektrických člnoch, ktoré budú mať medzi sebou dostatočnú vzdialenosť ! „Cinéma sur l’Eau“ – kino na vode, sa uskutoční 18. júla na rieke Seine. Táto filmová noc sa koná na oslavu návratu Paris Plages, ročného mestského programu, ktorý v lete vytvára dočasné pláže vo francúzskom hlavnom meste.

Premietanie filmov zadarmo z 38 elektrických člnov. Na každom sa môžu nachádzať dvaja až šiesti ľudia!

Le cinema sur l’eau

Keďže miest je iba 38, ľudia sa musia prihlásiť do tomboly, aby miesta mohli vyhrať. Iní si budú môcť vychutnať sedenie na jednom zo 150 ležadiel rozmiestnených na brehu Seiny. Ľudia sa môžu zúčastniť lotérie až do 15. júla.

Takto vyzerá plagát udalosti

Le cinema sur l’eau

Od roku 2002, každé leto sa brehy Seiny a povodia La Villette Canal Basin stali prímorským letoviskom

Wikimedia Commons

Každé leto sa toto miesto zaplní palmami, plážovými stoličkami, slnečníkmi a dokonca aj veľkými bazénmi. Okrem toho sú tu všetky aktivity zadarmo. Vzhľadom na prebiehajúcu zdravotnú krízu sa predpokladá, že tohtoročné leto v Paríži sa bude výrazne líšiť. „Mnoho Parížanov tento rok nepôjde na prázdniny mimo krajiny.

Wikimedia Commons

Návštevníci však môžu prísť do Paríža, do rôznych francúzskych regiónov. My ich naozaj chceme privítať a udržať prázdninového ducha v Paríži,“ uviedol pre RTL parížsky primátor.

Jedným z filmov, ktorý budú môcť Parížania vidieť v tomto plávajúcom kine, je Gilles Lelouche’s Le Grand Bain

Sink or Swim / Le Grand Bain (2018) – Trailer (English Subs)

Directed by : Gilles Lellouche Produced by : Trésor Films (ex Les Productions du Trésor), Chi-Fou-Mi Productions Genre: Fiction – Runtime: 2 h 3 min French r…

V angličtine sa volá Sink or Swim a je to komediálny film vydaný v roku 2018, ktorý sa prvýkrát objavil na 71. výročnom filmovom festivale v Cannes. Film rozpráva príbeh o skupine 40-tich mužov, ktorí sa rozhodli vytvoriť pre mužov prvý synchronizovaný plavecký tím.

Druhým je krátky film Victora Mirabela s názvom A Corona Story

Security Check Required

No Description

Príbeh Corona je krátky film o súčasnej pandémii a vyhral súťaž, ktorú vyhlasuje kino Chain Mk2.

Zdroj: www.boredpanda.com