Psíčkari sa radujú. Vláda povolila vstup do reštaurácie s domácim miláčikom

TV Noviny informovali o pripravovanom Sulíkovom balíčku opatrení, ktorý má dopomôcť podnikateľskému prostrediu smerovať správnym smerom a tým zlepšiť stav ekonomiky v Slovenskej republike. Balíček by mal byť schválený už v najbližších dňoch na parlamentnej schôdzi.

Zjednodušiť a zefektívniť podnikateľkú činnosť na Slovensku by sa malo prostredníctvom opatrení, ktoré získali názov „lex korona“. Opatrenia budú zavedené v boji proti približne 10 percentnému tohtoročnému prepadu ekonomiky, spôsobenému pandémiou COVID-19. 

Základom spomínaných opatrení by mala byť zmena zákona o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia. Zákon bude zahŕňať aj povolenie vstupu psíčkarom do priestorov reštaurácie s domácim miláčikom. Okrem tohoto zákona bude 114 opatrení obsahovať aj zmeny v územnom plánovaní či v obchodnom zákone.

Vstup domáceho miláčika však koniec koncov musí povoliť sám prevádzkovateľ reštaurácie a tak zákon, rozoberajúci povolenie vstupu do priestorov určených na konzumáciu stravy so spoločenským zvieraťom, nebude automaticky realitou vo všetkých reštauráciách na území Slovenskej republiky.

Časť zákona bude mať podobu povolenia a nie nariadenia, ktoré by nútilo reštauračné zariadenia poskytovať povinne služby majiteľom psov a mačiek.

Prítomnosť zvieraťa bude v reštaurácií povolená len za predpokladu, že s tým prevádzkovateľ bude súhlasiť. Novela zákona by sa po minuloročnom neprijatí mala definitívne prijať už o pár týždňov. Vláda balík opatrení s názvom „lex korona“ schválila a tak ostáva veriť, že ho schváli aj parlament. Novely zákonov by mali byť prijaté v skrátenom legislatívnom konaní.