Takto sme kávičkovali kedysi: Koťogó, mletie kávy v obchode a zahustené mlieko – pamätáš si to?

Rýchli technologický vývoj zmenil v našich životoch veľa vecí a ani káva nieje výnimkou. Vráťme sa späť do 80-tych a 90-tych rokov a zaspomínajme ako sme vtedy pripravovali obľúbené raňajky!

V tých časoch sme mali dve obľúbené značky kávy, Caravan a Omnia. Na dnešnom trhu ich ešte nájdete, ale už sú zatienené mnohými inými značkami , ktoré sú ľahko dostupné. V súčastnosti si dáte dobrú silnú kávu v hociktorej kaviarni, ale dakedy sme si také varili doma a nikdy nemohol chýbať ani keksík. Potraviny rozvoniavali vôňou čerstvo mletej kávy, lebo sme si kupovali zrnkovú a mleli sme si ju v obchodoch.

Pracovní zátiší s hrnečky a kočkou 😂 Working still life with mugs and cat 🐈 ☕ #stilllife #mug #mugs #cat #garden #work #spring #jaro #jarniuklid #kocka #hrnek #cup #zatisi #slunicko #slunce #sun #coffee #cafe #kafe #kava #kotogo #konvicka

No Description

Zo spomienok nemôžeme vynechať ani kávovar koťogó, robili naozaj chutnú kávu a boli nezničiteľné.

Čo vás preberie počas tohto hrozného pochmúrneho počasia? Nás jediné káva. Krásna voňavá. Ahh 😍. . Ale povedzme si úprimne, kto sa už netešil na to príjemné teplúčko. A zrazu vonku 8 stupňov, vetrisko a dážď. Jar! Veď si už prišla, tak čo sa deje 🙄 _____________ #peknebyvat #peknebyvanie #kava #coffetime #coffee #coffeemaker #kotogo #hrncek #kuchyna #kuchynskalinka #kuchyne #kitchenideas #interior #interiortips #kitchendesign #appliances #kitcheninspiration #mycoffee #tuesday #homedecor #ourfirsthome #living

No Description

V mnohých domácnostiach ich nájdete dodnes. Keď bola káva hotová , prišli na rad bodkované šálky a sklené poháre na kávu sprevádzané mokka cukrom, ktorý bol omnoho populárnejší ako kockový cukor. Kondenzované mlieko bolo v tom čase tiež veľkým hitom, rovnako ako sifónová šľahačka, ktorá v tých časoch bola korunou kávy.

Káva je dnes úplne iná, ale niekedy je dobré si na tieto časy zaspomínať!

 

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa KÁVA MORETTINO (@morettino.sk),