Tinktúra cesnaku na víne je skutočným elixírom zdravia. Dokáže vám veľmi pomôcť

Cesnak sa už od nepamäti používa v ľudovej medicíne ako liečivo a jeho prínos pre naše telo je nehodné podceňovať. Obsahuje totiž viac ako 70 látok, ktoré zvyšujú našu imunitu, majú omladzujúci účinok a posilňujú svaly srdca. Cesnak je možné dokonale kombinovať s inými výrobkami, napríklad s citrónom, mliekom či červeným vínom. A práve o ňom bude nasledujúci článok.

Вино с чесноком

Červené víno pôsobí na naše telo ako ochranca pred kardiovaskulárnymi ochoreniami, navyše výhody malých množstiev tohto nápoja sú podložené aj vedeckými faktami. Taktiež sa dospelo z záveru, že kombinácia vína s cesnakom zvyšuje pozitívny efekt oboch týchto produktov. Avšak na prípravu liečivých tinktúr je potrebné použiť výhradne hroznové víno.

Na čo je tinktúra z cesnaku a vína účinná?

Tento produkt má priaznivý účinok na všetky vitálne systémy ľudského tela…

 • posilňuje imunitný systém
 • zlepšuje metabolizmus
 • normalizuje krvný tlak
 • prečisťuje cievy a zlepšuje funkciu obehového systému
 • znižuje riziko vzniku kardiovaskulárnych ochoreníвино с чесноком
 • zbavuje tela škodlivých látok, toxínov a ložísk solí
 • ničí patogénne baktérie
 • odstraňuje zápalové procesy, najmä čo sa týka gynekologických problémov
 • pomáha znižovať hmotnosť

Ako si pripraviť tinktúru?

Potrebujete

 • 1 väčšiu hlávku cesnaku
 • 700 ml kvalitného červeného vína

Cesnak očistite a rozdrvte v mažiari (najlepšie v drevenom). Je to veľmi dôležité, pretože cesnak pri kontakte so železom stráca svoje užitočné vlastnosti. Následne si cesnakovú pastu presuňte do fľaše z tmavého skla a nalejte do nej víno. Pevne uzatvorte a umiestnite na temné chladni miesto po dobu 7-8 dní.

Dvakrát denne (napríklad ráno a večer) dôkladne pretrepte obsah fľašky. Keď je vylúhovaný, zmes pretlačte cez gázu naspäť do fľaše s vhodnou veľkosťou. Dôkladne ju uzatvorte a uložte do chladničky.

Užívanie

Tinktúru užívajte bez prerušenia 1-2 mesiace po 1 polievkovej lyžici, trikrát denne, vždy pred jedlom.

вино с чесноком

Na rozdiel od čerstvého cesnaku, ktorý sa časom zhoršuje, je táto tinktúra pravým opakom. Čím dlhšie ju máte, tým liečivejšia bude. Najprospešnejšou bude po 2-3 ročnom uchovávaní. Môžete si pripraviť väčšie množstvo, vďaka čomu si tinktúru odložíte aj na chladné ročné obdobia.

Kontraindikácie

Pri gastritíde a žalúdočných vredoch je užívanie tinktúry zakázané. Cesnak dráždi žalúdok, čím sa stav pacienta bude len zhoršovať. Tehotné a dojčiace ženy by nemali piť alkohol v žiadnom množstve. Je tiež potrebné pripomenúť, že cesnakové víno zvyšuje chuť do jedla. Preto je vhodné, aby ste si dávali pozor na to čo a koľko jete, aby ste vyhli zbytočnému prejedaniu.

вино с чесноком

Zostaňte zdraví a zdieľajte tento článok aj na sociálnej sieti!

zdroj:sovkusom.ru

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Tinktúra cesnaku na víne je skutočným elixírom zdravia. Dokáže vám veľmi pomôcť”