Toto miesto skoro nikto nepozná. Mramorové jazero s krištáľovo čistou vodou čaká len na vás

Ak chcete vidieť unikátny úkaz, pochváliť sa na sociálnych sieťach a to za malý peniaz určite navštívte Macedónsko. Nemusíte míňať peniaze za dovolenkové rezorty keďže balkánske krajiny majú svoje čaro aj mimo nich. Dôkazom je mramorové jazero v Macedónsku, ktoré stojí za návštevu.

 

Zdroj: instasaver.org

Do Macedónska sa dostanete letecky z Bratislavy od 25 eur čo je za letenku dosť nízka cena. Na ubytovanie a stravu v Macedónsku taktiež neminiete veľa. Takže ak máte radi cestovanie a láka Vás Balkán, neváhajte!

#marblelake #lake #beatifulldestinations #globelletravels #earth #destination #travellingthroughtheworld #macedonia

No Description

Swimming day 💕

No Description

#marble #lake #white #winter #macedonia #fun

No Description

 

 

Unikátne mramorové jazero sa nachádza neďaleko mesta Prilep. Nie je to veľmi frekventovaná atrakcia, keďže jazero vzniklo len nedávno, keď lom zaplavila spodná voda a tým sa aj prerušila ťažba. Dĺžka jazera sa odhaduje na 100 metrov a hĺbka v niektorých miestach dosahuje až 40 metrov.

 

Want something cool to put on your bucket list? Marble lake in Prilep! 🌞🏊 An abandoned marble mine that today is a lake.. The landscape around the lake makes this place such an unique sight. The lake itself is 100m wide and 40m deep and the big blocks around makes it a perfect place for a fun time! So take your friends and go🙌. Prilep, #Macedonia 📍 #Visitbalkan 🌍 📷 @ardiijanl

No Description

 

Márvány tó #prilep #macedonia

No Description

 

Camping at one of the most beautiful places i have ever been. Ex marble mine turned into natural mineral lake. #landscape #lazyshutters #nightphotography #nature #longexposure #lake #sky #milkyway #macedonia #balkans #sony #sonyalpha #a6000 #rokinon #root #rootphotography #camping #sonyshots #sonyimages #adventure #outdoor #backpacker #geoholics #ourplanetdaily #nakedplanet #beatifulplaces #beautifuldestinations #belovodica #prilep #fstopgear

No Description

 

 

Ako sa tam dostať?

 

Z mesta Prilep, ktoré je štvrté najväčšie mesto Macedónska, sa musíte dopraviť do dedinky Belovodica. Jazero sa však nenachádza v blízkom okolí tejto dedinky. Nachádza sa asi 2 kilometre za dedinou no autom sa tam nedostanete. Čiže 2 kilometre si musíte poctivo odšľapať ale nebojte sa, nestratíte sa pretože miestny Vám ukážu cestu k tomuto zaplavenému mramorovému lomu.

 

Marble Lake

Vyhľadanie miestnych firiem, zobrazenie máp a získanie trás jazdy v službe Mapy Google.

zdroj: beautifulnature