TOTO sú posledné fotografie neprekonateľného Freddieho Mercuryho pred jeho smrťou. Na verejnosti sa už skoro vôbec neukazoval

V roku 1946 sa v ďalekom Zanzibare narodil nezabudnuteľný spevák Freddie Mercury. Rodičia dali svojmu synovi meno Farrukh. Ak by vtedy niekto jeho rodičom povedal o úžasnom úspechu, ktorý ich chlapca čaká, sotva by mu uverili. Bola to však pravda, po tom, ako sa Farrukh premenoval na Freddieho, a odišiel do Spojeného kráľovstva, sa stal jedným z najväčších Britov všetkých čias.

Bohužiaľ, koniec toho príbehu už nebol taký veselý. Spevák patril medzi prvé obete AIDS. Hudobník žil s touto chorobu so vzácnou dôstojnosťou a len deň pred jeho smrťou odhalil fanúšikom, čo sa s ním skutočne deje. Fotografie z nášho dnešného článku sa týkajú posledného, ​​najsmutnejšieho obdobia života Freddieho.

Fanúšikovia len s ťažkosťou dokázali prijať „obyčajného“ Freddieho Mercuryho. V posledných rokoch sa začal odkláňať od predošlých hlučných večierkov a radšej trávil čas doma v kruhu svojich blízkych.

Na pódiu však stále žiaril ako skutočná hviezda. Niekto by možno povedal, že na tomto obrázku sa podobá na Michaela Jacksona.

Tu je svetoznámy spevák zachytený vedľa Georgea Michaela. Pri pohľade na Freddieho tvár je jasne vidieť, že spevák vie, že už mu neostáva veľa času!

Na tejto fotografii už nevyzerá ako klasická rocková hviezda, ale starší a unavený herec. Choroba zmenila energického krásavca takmer na nepoznanie…

Freddie až do posledného dňa navštevoval svoju matku a ani Damoklov meč, ktorý nad ním visel, ho nedokázal zastaviť.

Spevák neustále venoval maximálnu pozornosť svojim fanúšikom. Srdečne sa snažil  usmievať na ľudí, ktorí si ani neuvedomovali, že v jeho vnútri vyčíňa nevyliečiteľná choroba…

Doma trávil väčšinu svojho času v spoločnosti mačiek a priateľa Jima Huttona. Na bujaré party mu už neostali žiadne sily…

Toto sú fotografie z predposledného dňa Freddieho Mercuryho.

Ako možno vidieť, boj proti tomuto ochoreniu nebol vôbec jednoduchý. Aj napriek tomu sa snažil žiť najlepšie ako vedel a riadil sa textom vlastnej piesne Show must go on!

Ak vás článok zaujal pozrite si aj článok o Freddieho Mercuryho prvej a jedinej láske 

zdroj:Boom