Väznil ju 2 mesiace a každý deň znásilňoval: Kvôli zásadnej chybe páchateľa ju našla polícia!

Príbeh Carmen Greentree (37) len prednedávnom obletel všetky svetové médiá. Bývalá austrálska surferka sa stala obeťou podvodu. Bola tak 2 mesiace väznená na lodi uprostred rieky mesta Srinagar v oblasti Kashmir, o ktorú prebiehala vojna medzi Indiou a Pakistanom. Jej väzniteľ jú každú noc znásilňoval a bil pri každom pokuse o útek. Ulakomil sa však na jej peniaze a vďaka jeho chybe bola Carmen oslobodená ako informuje portál Daily Mail.

 

Potrebovala pauzu

Všetko to začalo po neúspešnej kvalifikácii na Ženský svetový šampionát v surfingu. Carmen Buecher (meno za slobodna) mala vtedy iba 22 rokov a od surfovania si chcela dať pauzu. Chcela tak cestovať a objavovať spirituálny aspekt života. Preto sa vydala študovať od toho najvyššieho, Dalai Lamu, do Himalájí. Kurz si dopredu zarezervovala no nemala žiaden konkrétny plán a preto unavená po dlhej ceste do Nového Dilí zverila svoj život do okoloidúceho muža, ktorý jej ponúkol pomoc. Keďže okrem samotného kurzu nemala zabezpečenú cestu na cieľové miesto rozhodla sa muža nasledovať.

Carmen Greentree

If only I had one of those abs on my body left! 🤣 Nat Richardson remember this crazy trip?!? #Samoa #Island #Surf #Surfergirls Ken Reimers best boards ever and even a better coach!

 

Podcenila miestnych

V tom čase (máj 2004) Indiou otriasla vražda austrálskej ženy a preto si týmto varovaním muž u Carmen získal dôveru. Preto ju odviedol od informačného centra, ktoré označil ako nafingované (v skutočnosti bolo reálne) a odviedol ju do iného. To bolo v skutočnosti nereálne a od nič netušiacich turistov väčšinu vytiahli množstvo peňazí alebo ako to bolo v tomto prípade niečo horšie. Nič netušiaca Carmen si nechala poradiť aby odletela do Srinagar v oblasti Kashmir a tak sa vyhla 14-hodinovej ceste, ktorá bola odporúčaná v turistickej príručke.

 

Bezhlavo mu dôverovala

Na letisku ju vyzdvihol Rafiq Ahmad Dundoo, ktorý Carmen povedal, že ak je žena v týchto končinách videná na verejnosti bez muža je automaticky v nebezpečí. Dundoo sa jej preto ponúkol, že môže noc stráviť na jeho houseboate. Ubytovaniu uprostred jazera obklopeného horami a krásnou prírodou sa ťažko povie nie, keď je to doslova miestnou atrakciou. No už od momentu kedy na loď prišli Carmen vedela, že Rafiq ju odtiaľ neplánuje pustiť. Už vtedy sa ju snažil aj znásilniť.

Ďalej už nevládala

Carmen tak spala v malej, špinavej izbe, kde sa ju snažil Rafiq každý večer znásilniť. Zo začiatku sa tomu bránila no neskôr boj vzdala. “Najhorší pocit bol ten, keď som to vzdala a nechala ho vziať si čo chce. To bolo, keď ma prvýkrát znásilnil. Bola som už veľmi unavená a nevládala som vzdorovať a vedela som, že už s tým neprestane,” priznala väznená Carmen. Tá bola v domnienke, že už dostal to čo chcel a pustí ju na slobodu. No opak bol pravdou a znásilňovanie či bitky sa stali každodennou záležitosťou. 

Carmen Greentree

Ive been overwhelmed by the love and support from all of my friends throughout this process. Thank you so much everyone. I love you all. It has been scary sharing my story publicly, but I’m so sure…

 

 

Aby sa Rafiq uistil, že mu surferka len tak neutečie zakotvil loď v strede jazera stovky metrov od brehu a vzal Carmen pas, všetky ostatné doklady aj peniaze. Zastrašoval ju aj tým, že je vo vojnovej zóne a bez akýchkoľvek dokumentov bez znalosti jazyka by sa dostala akurát tak do väzenia. “Bola by som zmočená do nitky oblečená v bielej handre bez dokladov, pasu alebo peňazí v Kashmire, kde skoro nikto nehovoril anglicky a prebiehala tam vojna,” konštatovala.

 

Mala v tom prsty celá jeho rodina

Čo bolo ešte divnejšie bol fakt, že na lodi sa nachádzala aj Rafiqova rodina, ktorá násilné držanie cudzinky neriešila. Boli tam Rafiqovi postarší rodičia, dvaja bratia a dokonca aj jeho manželka s dieťaťom. “Myslím, že jeho bratia a otec o tom vedeli ale považovali to za normálne, keďže ženy považovali za majetok,” tvrdí Carmen. Rafiqova manželka sa dokonca vzdala sľubnej kariéry doktorky aby mu mohla slúžiť. Carmen tak nútili nosiť tradičné oblečenie aj porkývku hlavy. Musela im pomáhať s varením či upratovaním a dokonca jej darovali aj koberec, na ktorom ju nútili modliť sa 5-krát denne. Dostala aj Korán s anglickým prekladom, ktorý prečítala dvakrát aby si skrátila dni v zajatí.

 

Carmen Greentree

No Description

 

Urobil zásadnú chybu

Rodina a ani priatelia ju nezháňali, keďže už boli na jej dlhé cesty zvyknutý. No jej blízka priateľka Katherine mala jednu noc zlý sen, že je Carmen v nebezpečenstve. Oboznámila tak Austrálsky najvyšší úrad v Indii aby začali pátranie. Miestna polícia tak vyhlásila Carmen za nezvestnú a tu sa začali veci hýbať. V tom čase sa Rafiq chcel ulakomiť na ďalšie peniaze od Carmen. Nestačilo mu ani 4000 dolárov z jej účtu a preto ju donútil zavolať rodičom a vylákať od nich ďalšie peniaze. Volala z telefónu na lodi a vďaka tomu vedela lokalizovať polohu nezvestného dievčaťa.

 

Nádej umiera posledná

Počas zajatia si Carmen všetko zapisovala do denníčka no po telefonáte od Kathrine, v ktorom jej prezradila, že ju prídu zachrániť ho roztrhala. “Bolo to ako by som sa opäť prebúdzala a mala som pocit, že je to ako denník mŕtveho človeka. Bola som zhrozená, z toho čo by som si v ňom prečítala,” priznáva. Záchrana tak naozaj prišla a 25. júla houseboat obkľúčili policajné lode. Carmen tak bodyguardi a pracovníci ambasády odviedli do hotela v Novom Dilí, kde policajtom celú situáciu opísala. Neskôr policajti zatkli Rafiqa a jeho brata a Carmen vrátili všetky doklady a cennosti.

 

Za svoje skutky neboli odsúdení

No prípad bol zmetený zo stola, keďže sa Carmen kvôli svedectvu musela opäť vrátiť do Indie no strach jej to nedovolil. Preto po 6-tich mesiacoch zatknutých páchateľov polícia prepustila. Po dlhých 16-tich rokoch sa Carmen rozhodla o svojej skúsenosti vydať knihu. Teraz si žije šťastných životom so svojim manželom Grantom a ich troma deťmi. Carmen sa tak len nedávno ozval Brit, ktorý tvrdí, že bol rodinou väznený na rovnakej lodi ešte 9 rokov pred zajatím Carmen. Tá tvrdí, že podľa Austrálskeho najvyššieho úradu bolo nahlásených mnoho iných prípadov s rovnakým scenárom. Napriek traumatickému zážitku sa však Carmen na sociálnej sieti vyjadrila, že je jej Rafiqa ľúto a súciti s ním. “Rafiq je stále len človek…najpravdepodobnejšie dosť stratený,” napísala.

Security Check Required

No Description