10 vecí, ktoré dokazujú, že herečka Angelina Jolie má srdce zo zlata. Pomáha skoro každému

Chápe utrpenie druhých a snaží sa ho zmeniť k lepšiemu. Angelina Jolie už približne 20 rokov robí všetko čo je v jej silách, aby pomohla utečencom, bojovala proti chudobe a zachovala prírodu. Pri tom všetko však nezabudla, ako byť milujúcou a povzbudzujúcou matkou.

Všetko to začalo filmom Lara Croft.

V roku 2000 Angelina Jolie odišla do Kambodže natočiť film Lara Croft: Tomb Raider. Krajina sa v tom čase nachádzala v humanitárnej kríze a táto mladá herečka čelila veľkým význam. Začala sa zaoberať výskumom problematických miest po celom svete a ich utečencov. Neskôr navštívila viac ako 30 krajín a poskytla humanitárnu pomoc ľuďom v núdzi a darovala peniaze. Angelina bola dokonca menovaná veľvyslankyňou dobrej vôle UNHCR (Vysokou komisárkou OSN pre utečencov).

Have you ever fought for love? Or had a nemesis, a competitor between you and someone you love? ⠀ Today these situations are analysed by psychologists on Mindspa. Read the full article on the app, free download link in bio. ⠀ Follow @mindspa.me for encouragement, if you like these types of posts! ⠀ #angelinajolie #lovefight #relationship #love #conflicts #couple #competition #nemesis #happiness #mentalhealth #mentalwellbeing #mindspa

No Description

Miluje prírodu rovnako ako miluje ľudstvo.

Adoptovala si svoje prvé dieťa z kambodžského sirotinca. Chcela však udržať spojenie s jeho rodinou, a tak si kúpila dom v tejto krajine. Ukázalo sa, že majetok sa nachádzal pri národnom parku Samlout, v ktorom sa rozmohlo pytliactvo. To sa stalo skutočnou hrozbou pre ohrozené druhy. Angelina sa rozhodla kúpiť 60 000 hektárov tohto parku a vytvorila nádhernú divočinu. Pomenovala ho ako Projekt Maddox Jolie, ktorý sa dnes nazýva Nadácia Maddox Jolie-Pitt.

Kambodžská vláda nemohla nechať bez povšimnutia jej kroky a udelila jej kambodžské občianstvo.

🤩 @beautycenterblizzy

No Description

Prichádza na pomoc utečencom.

Odkedy Angelina vstúpila do UNHCR v roku 2001, nepretržite pracuje tieto roky na tom, aby pomáhala ľuďom, ktorí to najviac potrebujú. Jednou z týchto skupín sú utečenci. Sama chodí do táborov v rôznych krajinách, pomáha zlepšovať ich životné podmienky a poskytuje im humanitárnu a rozvojovú podporu. Pomáha tiež budovať školy a zdravotnícke zariadenia pre vysídlených utečencov a navrátilcov.

Napríklad v roku 2010 Angelina venovala 75 000 dolárov a otvorila základnú školu pre dievčatá v Tangi v Afganistane. Obávala sa, že mladé dievčatá nemajú príležitosti na získanie riadneho základného vzdelania, pretože na to neexistujú prostriedky. Toto nebola jediná škola, ktorú v tejto krajine otvorila.

Podporuje nielen jednu, ale aj veľa ďalších nadácií.

Jolie neúnavne bojuje za príležitosti na zlepšenie života všetkých ľudí v rôznych oblastiach života. Zameriava sa nielen na utečencov, ale aj na získavanie peňazí a zvyšovanie povedomia o boji proti rakovine. Snaží sa tiež o odstránenie extrémnej chudoby. Angelina spolu s ďalšími slávnymi ľuďmi podporuje zraniteľné deti a siroty poskytovaním základných služieb, ako sú zdravotná starostlivosť, vzdelávacia a psychosociálna podpora.

Spolu sa Jolie zúčastnila na približne 29 rôznych nadáciách a organizáciách zameraných na zabezpečenie mieru, vzdelávania a podpory zdravia.

One of the topics to cause the most conflicts in relationships… Is it okay to watch porn? Is your partner right to feel offended? ⠀ The situation is analysed by psychologists and sexologists. Read the full article on Mindspa, free download link in bio. ⠀ Follow @mindspa.me for encouragement, if you like these type of posts! ⠀ #angelinajolie #porn #relationship #love #conflicts #misunderstandings #boundaries #emotionalintelligence #happiness #mentalhealth #mentalwellbeing #mindspa

No Description

Vždy bojuje za práva žien.

Pomáha nielen vysídleným ľuďom, ale chce sa starať aj o ženy, ktoré vo vojnových zónach trpeli sexuálnym násilím. Považuje za dôležité toto násilie odstrániť, pretože to ničí životy žien, ich rodiny a komunity. Vo svojom úsilí na ochranu žien začala iniciatívu Prevencia sexuálneho násilia zameranú na vyšetrovanie sexuálneho násilia a na jeho konanie.

Pripomína ženám, aby sa starali o svoje zdravie.

Herečka prišla o matku a tetu na rakovinu prsníka. Je smutné, že Angelina mala tiež vysokú šancu na rozvinutie tejto choroby. Rozhodla sa a podstúpila preventívnu dvojitú mastektómiu. Nechcela, aby jej deti zažili bolesť zo straty matky kvôli chorobe. Jolie o tom otvorene prehovorila, diskutovala o svojej operácii a skúsenostiach, a snažila sa povzbudiť ženy, aby sa včas otestovali.

Neváhala venovať charite peniaze, bez ohľadu na to, koľko potrebuje.

V roku 2008 Angelina čakala dvojčatá a všetci boli nadšení. Knox Leon a Vivienne Marcheline Jolie-Pitt sa narodili v auguste roku 2008 a rôzne časopisy sa snažili získať exkluzívne fotografie z prvej ruky. Časopis People a Hello ! sa rozhodli spojiť a kúpiť fotografie za 14 miliónov dolárov ! Tieto peniaze boli priamo poskytnuté nadácii Jolie-Pitt Foundation.

On Mindspa, psychologists discuss the topic of sadistic personality, with tips on how to communicate with a sadist if we need to deal with them. ⠀ Download the free app to read the article. Link in bio! ⠀ Follow @mindspa.me! ⠀ #angelinajolie #maleficent #sadist #sadistic #personality #psychologists #emotionalintelligence #mentalhealth #mentalwellbeing #mindspa

No Description

Robí veľa pre pomoc pri katastrofách.

V roku 2011 zničilo smrtiace tornádo okolo 8 000 domov a 400 podnikov v Missouri. Angelina spolu s jej bývalým manželom Bradom Pittom darovali 500 000 dolárov z Nadácie Maddox Jolie-Pitt na pomoc pri obnove mesta. Predtým, v roku 2010, Haiti zažilo ničivé zemetrasenie, ktoré si vyžiadalo životy mnohých ľudí a manželia venovali 1 milión dolárov na pomoc obetiam.

Stále inšpiruje svoje deti.

Jej dcéra Zahara Jolie-Pitt navrhla vlastnú kolekciu šperkov spolu so slávnym klenotníkom Robertom Procopom – zbierka Zahara. Rovnako ako jej matka, aj Zahara previedla všetky peniaze získané zo zbierky do domu Ruth Shelters so sídlom v Los Angeles. Táto nezisková pomoc pomáha poskytovať prechodné bývanie týraným ženám a deťom.

Tiež sa inšpiruje svojimi deťmi.

Robí všetko pre to, aby bola pre svoje milované deti najlepšou mamou. Keďže jej syn Maddox je ohromený lietadlami, naučila sa pilotovať skutočné lietadlo ! Chcela byť pre neho ako Superman v ženskej úlohe.

Čo najviac obdivuješ na Angelinu Jolie ? Zúčastnili ste sa niekedy na charitatívnych nadáciách? Podeľ sa s nami o tom v komentároch !

Angel❤ @angelinajolie_offiicial

No Description

Zdroj: brightside.me