piatok, 12 júla, 2024

15 právd o vzťahoch, ktoré sa vám asi nebudú páčiť

Romantický vzťah je práca, ktorá nie vždy vedie k platovým bonusom na konci roka. Niekedy si partneri ublížia, spôsobujú nepríjemnosti a spojenie medzi nimi sa preruší.

Niekedy sú dôvody zlyhania hlboko v našom vnútri, no zvyčajne je to tak, že budovanie harmonického spojenia nefunguje, pretože niektorým ľuďom chýba hlavná vec. Reč je o pravdách, ktoré je potrebné si uvedomiť, aby sme si dokázali udržať dlhoročné vzťahy alebo vybudovať tie nové. Áno, tieto tvrdenia sú nepríjemné, ale fungujú.

Prečítajte si výber základných právd, ktoré síce zabolia, ale pomôžu zachovávať správne duševné zdravie, ak sa vo vzťahu niečo pokazí.

 

Na veku záleží

bočný pohľad, bunda, dámaPexels

Mnohí spájajú zlyhanie v láske s vekom. Práve vtedy môže u vás vzniknúť túžba zmeniť štýl oblečenia, správanie alebo účes, aby ste týmto spôsobom „zastavili čas“.

Ale snažiť sa skrývať svoj vek nie je nič iné, ako sebaklam, ktorý sa skôr či neskôr odhalí. Mladosť síce odíde, ale na oplátku získame skúsenosti, zručnosti, úžasné chvíle a spomienky.

Aby ste sa cítili šťastní, psychológovia odporúčajú žiť si svojím vlastným životom, vrátane zdravého vnímania prežitých rokov.

Neexistuje žiadna veková hranica pre lásku a harmonické vzťahy sa môžu budovať v 20., 40., ale aj 40. alebo 60. Roku života. Hlavnou vecou je byť sám sebou a byť schopný si to patrične užiť.

Ak sa vám zdá, že nie ste milovaní, je to pravda

čakanie, chýbajúci, človekPexels

Ľudský mozog je navrhnutý tak, že telo podvedome vysiela väčšinu akcií a reakcií. Vedci zistili, že mozog analyzuje, čo sa udeje za zlomok sekundy, porovnáva to s vašimi skúsenosťami a vydáva reakciu. Ak to nie je váš prvý vzťah, potom už viete, ako sa prejavuje láska alebo jej opak. To znamená, že podvedome reagujete správne, ale dúfate, že sa mýlite. Ak nie ste milovaní, poznáte to.

Priťahujete tých ľudí, ktorí vám ubližujú

Nevyriešené otázky a problémy vás často môžu sprevádzať v akomkoľvek vzťahu. Ak si napríklad myslíte, že narážate iba na lenivcov, položte si otázku:

„Prečo chcem, aby sa títo ľudia objavovali v mojom živote?“ Príčinou je často psychická trauma, nenávisť voči rodičom alebo bývalým partnerom či emocionálna závislosť.

Psychológovia zdôrazňujú: kým nepochopíte vaše vnútorné dôvody, prečo si pripúšťate týchto ľudí k sebe, budete narážať len na takých, ktorí vás budú raniť.

 

Kontrola vás nezachráni pred následkami

Man and Woman Sitting on SidewalkPexels

Vzťahy môžu byť nepredvídateľné. Nikto sa nechce zrazu ocitnúť so zlomeným srdcom, preto túžba chrániť sa je prirodzená. Ale niekedy, zájdete tak ďaleko, že prevezmete kontrolu nad akciami a pocitmi vášho partnera a pokúsite sa ich vopred napraviť. To však nepovedie k ničomu dobrému. Niektoré kroky nie vždy závisia od samotnej osoby, niekedy sú okolnosti a udalosti omnoho dôležitejšie, no nedajú sa predpovedať.

Snaha prevziať kontrolu nad vzťahom a nasmerovať ho požadovaným smerom nie je nápomocná. Ak to robíte, skôr či neskôr prídete o nervy a pripravíte sa o príležitosť na radosť z prítomnosti.

 

Ak vás niekto rozčuľuje, nie je to jeho chyba

Man and Woman in Brown Leather Coat Standing on Brown SoilPexels

Ak vás niečo na človeku vytáča, aj keď je to niečo zjavné, nie je to o ňom. Je to o vás. Ľudské správanie zvýrazňuje iba problémy a otázky, ktoré si aj vy sami kladiete. Podľa psychológov, nás na ľuďoch rozčuľujú tie veci, ktoré nedokážeme prijať alebo si nemôžeme či nechceme dovoliť. Pochopte ešte pred tým, ako sa budete sťažovať svojmu partnerovi alebo partnerke.

 

Nie ste psychológom vašej druhej polovičky

Ak sa váš partner nemá rád, nemôžete to nasilu napraviť. Psychológovia odporúčajú nechať človeka na pokoji so svojimi vlastnými problémami – príde na to sám, keď (a ak) to chce.

„Oprava“ partnera nie je vašou úlohou. Východiskom nie je ani to, že sa úplne podvolíte potrebám druhej osoby. Ak sa problémy vo vzťahu neriešia, možno je to znamenie, aby ste z neho odišli.

 

Každý klame

Je to nutné na udržanie vzťahu. Muži často klamú o iných ženách. Niekedy preto, aby zachovali mier vo vzťahu.

„Vyzerá dobre, však?“ „Má lepšie telo ako ja?“ „Páčia sa ti jej prsia?“ – na všetky tieto odpovede muž pravdepodobne odpovie „nie“, aj keď si v skutočnosti myslí opak.

 

Mnohí nie sú v vo vzťahu z lásky

Couple Having A MisunderstandingPexels

Štúdie ukazujú, že väčšina ľudí, ktorí sú v súčasnosti vo vzťahoch, do nich nevstúpila z lásky. Rozhodli sa žiť s partnerom, pretože sa až príliš boja toho, že budú sami. Ak máte pocit, že láska je preč, nebuďte vystrašení. Stáva sa to a je to úplne normálne. To, či už s partnerom zostanete alebo sa s ním rozlúčite, je len na vás. Okrem lásky existuje v živote ešte veľa rovnako príjemných momentov: koníčky, priateľstvo, cestovanie…

Starajte sa o seba, naučte sa byť šťastný aj osamote a potom do vášho života vstúpi osoba, s ktorou sa budete cítiť príjemne.

 

Nikdy nespoznáte inú osobu natoľko, aby ste jej dokázali čítať myšlienky

Man in Black Sweater Sitting on Brown Wooden ChairPexels

Ak si myslíte, že je ľahké predpovedať reakciu vášho manžela po dlhých rokoch manželstva, ste na omyle.

Aj keď ste priatelia 40 rokov alebo manželia 100 rokov, nikdy nemôžete presne predvídať reakciu toho druhého. Každý človek je výnimočný. A to je skvelé. Nechajte ostatných žiť si svoj život a nájdete skutočnú slobodu.

 

Život niekoho iného je vždy lepší

Zdvihnite ruky tí, ktorí sa po rozchode nikdy nezaujímali o život svojich bývalých partnerov. Pravdepodobne ste si všimli, ako sa ich život mení k lepšiemu: viac cestujú, vyzerajú byť šťastnejší a úspešnejší. Faktom však je, že to môže mať ďaleko od pravdy: po rozchode s človekom ste prerušili prístup aj k tej časti svojho života, ktorá nie je vhodná „na zverejnenie“. Uvedomte si to.

Je normálne zaujímať sa o život bývalého partnera, ale je dôležité „precediť“ získané informácie filtrom reality: ak nevidíme ťažkosti a zlyhania iných ľudí, neznamená to, že neexistujú.

 

Ak ste si niečím istí, budete nachádzať utvrdenie u ľudí

Woman Looking at Reflection in MirrorPexels

To znamená, že ak ste si úprimne istí, že muži sú vynikajúci kuchári, potom podvedome venujte pozornosť tomu, kto prejaví tendenciu variť. Ak predpokladáme, že všetky ženy sú márnotratné, potom sa podvedome zameriate presne na takéto typy žien.

 

Prestanete milovať

Počas rôznych fáz vzťahu vytvára naše telo odlišnú skupinu hormónov. Po počiatočnom štádiu chtíča a túžby sa do krvi dostáva menej dopamínu a serotonínu. V tomto okamihu padajú ružové okuliare a vy uvidíte svojho vyvoleného takého, aký v skutočnosti je. Ak spočiatku z dôvodu chemických procesov vo vašom tele ignorujete nepríjemné momenty v správaní alebo charaktere partnera (čo robí asi 90% ľudí), neskôr ho za to môžete nenávidieť. Neznesiteľné návyky vyvoleného vyjdú najavo a konflikty sa môžu stáť každodennou súčasťou vášho života.

Ženy sú náročnejšie na to, čo si oblečú v deň svadby, než na to, za koho sa vydajú. Preto pri výbere partnera buďte náročné a rozvážne. Koniec koncov, vďaka tomu budete môcť po aj rokoch zostať spokojné so svojím rozhodnutím.

 

Nový vzťah vám nepomôže

Ak sa vám zdá, že tráva je za plotom zelenšia, nie je to tak.

Ak si chcete do vášho života prilákať správneho partnera, musíte investovať do seba a aby bol vzťah skvelý, je dôležité investovať do vzťahu. Možno máte úžasný biznis plán, ale ak ho nevyvíjate, zmení sa na neúspešný projekt. To isté platí aj pre vzťahy: tráva je zelenšia tam, kde je polievaná.

 

Nepotrebujete vzťah, aby ste boli šťastní

Ak si myslíte, že potrebujete inú osobu, ktorá vás „doplní“ alebo urobí šťastným, v tom momente ste prehrali. Psychológovia zdôrazňujú, že takéto myšlienky sú nespravodlivé vo vzťahu voči osobe, ktorej ste túto zodpovednosť zverili.

Naučte sa byť šťastný aj osamote, inak nikdy nebudete spokojní s inou osobou.

 

Dúfame, že nikdy nebudete sklamaní výberom partnera, no ak k tomu dôjde, využite svoje získané skúsenosti v novom vzťahu. Nalaďte sa na to najlepšie a určite sa tak aj stane.

 

 

Zdroj: adme.ru

Zaujal Vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Ďakujeme 🙂

Najnovšie

Žena, ktorá zaplatila 165 000 dolárov za predĺženie nôh o šesť centimetrov, to teraz ľutuje

Žena, ktorá zaplatila 165 000 dolárov za predĺženie nôh...

SLOVÁCI NA SVADBÁCH si obľúbli nový zvyk. Podľa odborníkov je ale krutý a neľudský

Viacerí odborníci kritizovali trend vypúšťania živých motýľov na svadbách...

Takéto znamenia môže poslať zosnulý blízky. Radšej si ich nenechajte ujsť

Strata milovanej osoby je jednou z najťažších skúseností v...

Toto je zápach, ktorý vždy nasleduje po smrti. Hoci je to predzvesť, cítia ju len umierajúci

Mnohí ľudia tvrdia, že zdravotné parametre nie sú jediným...

Prečítaj si aj

Žena, ktorá zaplatila 165 000 dolárov za predĺženie nôh o šesť centimetrov, to teraz ľutuje

Žena, ktorá zaplatila 165 000 dolárov za predĺženie nôh...

SLOVÁCI NA SVADBÁCH si obľúbli nový zvyk. Podľa odborníkov je ale krutý a neľudský

Viacerí odborníci kritizovali trend vypúšťania živých motýľov na svadbách...

Takéto znamenia môže poslať zosnulý blízky. Radšej si ich nenechajte ujsť

Strata milovanej osoby je jednou z najťažších skúseností v...

Toto je zápach, ktorý vždy nasleduje po smrti. Hoci je to predzvesť, cítia ju len umierajúci

Mnohí ľudia tvrdia, že zdravotné parametre nie sú jediným...

„Zistila som, že ma môj manžel podviedol s mojou najlepšou kamarátkou – kruto som sa mu pomstila“

Istá žena sa podelila o svoju trefnú pomstu manželovi,...

Žena, ktorá zaplatila 165 000 dolárov za predĺženie nôh o šesť centimetrov, to teraz ľutuje

Žena, ktorá zaplatila 165 000 dolárov za predĺženie nôh o 5,5 centimetra, sa priznala, že tento zákrok ľutuje. 31-ročná modelka Theresia Fischerová z Nemecka sa...

SLOVÁCI NA SVADBÁCH si obľúbli nový zvyk. Podľa odborníkov je ale krutý a neľudský

Viacerí odborníci kritizovali trend vypúšťania živých motýľov na svadbách a iných oslavách. Tento postup označujú za krutý a nehumánny, pretože časť hmyzu často uhynie...

Takéto znamenia môže poslať zosnulý blízky. Radšej si ich nenechajte ujsť

Strata milovanej osoby je jednou z najťažších skúseností v živote. Pri hľadaní útechy a zmyslu v našom smútku sa mnohí z nás otvárajú možnosti...
Verified by MonsterInsights