Hrdinský čin zdravotnej sestry vás chytí za srdce: záchrana trojičiek po obrovskom výbuchu v Bejrúte

Obrovská tragédia v Libanone prináša so sebou aj množstvo dojímavých momentov. Jedným z nich je aj snímka z nemocnice Al Roum na okraji Bejrútu. Fotoreportér Bilal Jawich zachytil zdravotnú sestru, ktorá v náručí drží tri novonarodeniatka.

Fotograf povedal, že nasledoval dym, až kým nedorazil do prístavu v Bejrúte a že jeho „novinársky inštinkt“ ho priviedol do tejto nemocnice.

Fotografia bola urobená krátko po tom, ako výbuch zasiahol lekárske centrum a zabil 12 pacientov, dvoch návštevníkov a štyri zdravotné sestry.

Bilal Marie Jawich

16 سنة من التصوير الصحفي والكثير من الحروب. استطيع ان اقول لم أرى كالذي رأيته اليوم في منطقة الاشرفية, وخصوصا امام مستشفى الروم ولفتتني هذه „البطلة“ داخل المستشفى وكانت تسارع للاتصال رغم توقف…

Podľa fotografa bola sestra obklopená desiatkami tiel zranených a mŕtvych. Spomínaná zdravotná sestra mu povedala, že keď budovu nemocnice zasiahol výbuch, bola práve na pôrodnici a zostala v bezvedomí.

Keď sa prebudila, „zistila, že má v náručí tieto tri deti.

„Bol som ohromený, keď som videl sestričku držať tých troch novorodencov,“ povedal Jawich. „Všimol som si tiež, že samotná sestra bola úplne pokojná, čo kontrastovalo s celkovou atmosférou v okolí 1 metra.“

„Sestrička však vyzerala, akoby v sebe mala skrytú silu, ktorá jej dávala sebakontrolu a schopnosť zachrániť tieto deti.“

No Title

Satellite images show a massive crater at the site of Tuesday’s explosion in Beirut’s port. The images show that nearly every building has either sustained significant damage or has been been destroyed by the blast. https://t.co/dcyyuD1YVk pic.twitter.com/gTHvaB9pEe

Jawich hovorí, že počas svojej kariéry fotografa zachytil „veľa vojen“, ale nikdy nevidel nič tak devastačné, ako tu v Bejrúte.

Fotografia sestry, ktorá dokáže držať tri bábätká a telefonovať, zatiaľ čo je obklopený chaosom, ukazuje neuveriteľné odhodlanie v časoch najväčšej krízy v dejinách tejto krajiny.

Heroic nurse woke-up from Beirut blast holding three babies whose lives she saved

„The nurse looked like she possessed a hidden force that gave her self-control and the ability to save those children.“

 

Zdroj: upworthy.com