Maďarsko sa zatvára! Náš južný sused od 1. septembra nepovolí vstup turistom

Dnešný deň priniesol niekoľko mimoriadnych správ, týkajúcich sa situácie spojenej s koronavírusom, no pre Slovenko je najpodstatnejšia správa o zatvorení Maďarska. Maďarsko sa rozhodlo zatvoriť všetky svoje hranice pre cudzincov z dôvodu enormného nárastu počtu nakazených. Vláda chce občanov Maďarska chrániť práve preventívnym zatvorením hraníc.

Spravodajský server Index.hu taktiež informoval o povinnej karanténe pre všetkých Maďarov, ktorí sa vracajú zo zahraničia.

Okrem povinnej karantény musia podstúpiť minimálne 2 testy na COVID-19, pričom až po dvoch po sebe idúcich negatívnych testoch môžu karanténu opustiť. Toto rozhodnutie platí pre všetkých občanov Maďarska s výnimkou vojenských konvojov či humanitárnych, obchodných a diplomatických tranzitov. Vláda rozhodne aj o pendleroch, ktorých to zrejme postihne taktiež.

No Title

Maďarsko od 1. září nejméně na měsíc uzavře hranice pro cizince, aby zabránilo šíření koronaviru. Maďaři po návratu z ciziny budou muset do karantény. pic.twitter.com/AvK6leqsYI