Malá Laurel oslávila svoje 2. narodeniny: Keď však mamičke oznámili diagnózu nenarodeného dieťaťa, odporučili jej potrat

Prednedávnom ste si mohli prečítať článok o malej bojovníčke Christian, ktorá sa narodila s rázštepom pery a podnebia. Napriek strachu ako sa budú o maličkú starať a či nenastanú komplikácie, má Christian sa sebou zopár operácii a je šťastnejšia ako kedykoľvek predtým. Podobný príbeh zažila aj malá Laurel, ktorá sa nemala ani narodiť. Jej mamičke totiž pri oznamovaní diagnózy odporučili potrat.

Kelly N Sean Phizacklea

Kelly N Sean Phizacklea added a new photo.

Mala ísť na potrat

Kelly a Sean sa nemohli dočkať kedy sa stanú rodičmi. No počas ultrazvuku v 12-tom týždni tehotenstva sa dozvedeli zdrvujúcu správu.

Lekári tak zistili, že nenarodené dieťatko trpí omfalokélou (pupočníková prietrž) a pravdepodobne má deformovanú chrbticu. Budúci rodičia sa z tejto správy nevedeli spamätať no za tým prišla ďalšia rana. Prognóza lekárov nebola priaznivá a podľa nich by dieťatko pôrod neprežilo a preto Kelly odporučili potrat. 

Kelly N Sean Phizacklea

Kelly N Sean Phizacklea added a new photo.

 

Ľudia im vraveli, že sa jednoducho majú snažiť o druhé dieťa no obaja si svoju nenarodenú dcéru obľúbili na toľko, že sa jej odmietali vzdať. Lekári ich ale varovali, že nemajú očakávať, že budú malú počuť plakať. “Keď sme ju počuli plakať, nemohli sme tomu uveriť. Ja aj Sean sme sa rozplakali.

Vedeli sme, že ani zďaleka to nie je koniec alebo počuť ju plakať bolo veľkou úľavou a od toho momentu sme vedeli, že je bojovníčka,” spomína Kelly.

Kelly N Sean Phizacklea

Kelly N Sean Phizacklea updated her cover photo.

 

Je veľmi živé dieťa

Malá Laurel, ktorá oslávila svoje druhé narodeniny, má tak na bruchu vypuklinu, kde sa nachádzajú jej črevá, žalúdok a pečeň. Keď oslávi svoje tretie narodeniny, čaká ju tak operácia, pri ktorej jej dajú vnútornosti tam kam patria. Teraz to nie je možné, keďže prietrž je abnormálne veľká.

Rodičia jej vypuklinu starostlivo obvíjajú do obväzov a malej Laurel vôbec neprekáža. Dokonca si vypuklinu pri kúpaní hladí a hovorí pritom “Oooh bruško!”. Rodičia však musia na ňu dávať pozor, keďže je Laurel veľmi živé dieťa. 

Kelly N Sean Phizacklea

Kelly N Sean Phizacklea added a new photo.

 

Kelly N Sean Phizacklea

Well…. We are absolutely overwhelmed with the coverage Laurels story has received 🙈 People have been messaging me to say where they have seen the article so I just googled her name and the top 63…

“Aj keď sa snažíme aby bola vnímavá a opatrná, je to dosť ťažké pri dvojročnom dieťati. Stále sa snaží zoskočiť z operadla na pohovke a miluje sa čvachtať vonku v mláke plnej blata. Je nebojácna čo vie byť trochu stresujúce ale je to súčasťou toho prečo ju tak milujeme!” dodala Kelly.

zdroj: ladible.com