Masáž týchto bodov na detských chodidlách mu pomôže sa rýchlejšie upokojiť. Berte to na vedomie

Materstvo so sebou prináša veľa práce. Tehotenstvo, pôrod a potom samotná starostlivosť o narodené dieťa. Keď žena vidí plačúce dieťa, začne byť nervózna. Najmä vtedy, ak už vyskúšala všetko. V tom prípade vám ponúkame pomocnú ruku v podobe reflexológie.

Čo je to?

Reflexológia je starodávna prax čínskej medicíny. V poslednom čase však začína získavať na popularite a používa sa na riešenie mnohých fyzických problémov.

Je to bezpečné, pretože je to najprirodzenejšia a najmenej invazívna metóda liečby.

Jej podstatou je, že musíte masírovať rukami konkrétne časti nôh, rúk alebo uší, niekedy aj pomocou rôznych nástrojov, olejov a pleťových vôd.

Tu sa nachádzajú body, ktoré musíte stláčať a masírovať, aby ste upokojili svoje plačúce a nepokojné dieťa:

  1. Špičky prstov na nohách – bolesti hlavy a zubov.

 

Stláčajte ich, ak vaše dieťa trpí bolesťami hlavy alebo bolesťami zubov. Táto metóda je tiež vhodná na liečenie bolesti krku alebo zápalu stredného ucha.

 

  1. Stredná časť prstov na nohách – sínusové problémy.

australiannappyassociation

 

Stred prstov je spojený so stredom našej tváre, t.j. s dutinami. Na zmiernenie nepohodlia v tejto oblasti tela zatlačte do stredu prstov dieťaťa. táto metóda môže byť užitočná pri respiračných chorobách a upchatom nose. To samozrejme neznamená, že musíte by ste nemali navštíviť lekára. Ide skôr o uľahčenie priebehu ochorenia.

 

  1. Priehlavok – problémy v oblasti hrudníka.

 

S touto časťou chodidla je spojená oblasť hrudníka. Masáž tejto časti zmierňuje preťaženie hrudníka alebo chronické prechladnutie, ktoré spôsobuje hromadenie hlienu.

 

  1. Bod pod priehlavkom, stred chodidla – problémy v strede brušnej dutiny.

Solárny plexus sa skladá zo skupiny nervov umiestnených medzi žalúdkom a pľúcami. Je ťažké zmierniť bolesť v tejto oblasti kvôli veľkému počtu nervových zakončení. Masáž však môžete robiť v hornej polovici chodidla. Nachádza sa v strede pod priehlavkovou kosťou.

 

  1. Klenba chodidla – problémy v hornej a dolnej časti brucha.

 

Keď používame reflexológiu v tejto oblasti chodidla, môžeme dieťaťu pomôcť s tráviacimi problémami, pálením záhy alebo s črevnou obštrukciou.

Masáž dolnej polovice oblúka pomôže vyrovnať sa s tráviacimi problémami, zápchou a zápalom brušnej dutiny.

Masáž hornej polovice oblúka upokojí dieťa s problémami v hornej časti brucha.

 

  1. Päty – problémy v oblasti panvy.

 

Problémy v tejto oblasti sú zvyčajne spojené so stuhnutými svalmi a zlým držaním tela. Miernym stláčaním päty môžeme zmierniť tieto bolesť.

Pamätajte však, že reflexológia nenahrádza žiadne lekárske ošetrenie. Pomáha len upokojiť dieťa.

Použili ste už na zmiernenie bolesti túto metódu?