Muž vylezie na okno nemocnice a pozerá sa na svoju mamu, ktorá umiera na koronavírus

V Palestíne, kde je dodnes potvrdených 9 587 prípadov koronavírusu, sa mladý muž menom Jihad Al-Suwaiti odmietol rozlúčiť so svojou matkou. Potom, čo bola jeho mama prijatá do nemocnice na základe pozitívneho testu na vírus, z bezpečnostných dôvodov nemal povolené návštevy. Ale 30-ročný Jihad z Hebronu vyliezol po plynovode a každý deň sedel pred oknom nemocnice, aby sa ubezpečil, že jeho matka je v poriadku.

Nemocničný úradník to komentoval, „trávil tam väčšinu dňa a pozoroval stav svojej matky spoza okna. Odišiel až keď zistil, že jeho matka zaspala.“ Jeho matka zomrela minulý štvrtok.

Mohamad Safa zdieľa srdečný obraz mladého muža, ktorý sleduje jeho mamu bojujúcu s vírusom. Odvtedy sa tento obrázok rozšíril na sociálnych sieťach a dojíma ľudí na celom svete.

Jihad sa nevzdal nádeje, že sa jeho mama uzdraví, keď ochorela na Covid-19. Každý deň trávil za oknom nemocnice a sledoval, ako bojuje s vírusom.

www.boredpanda.com

www.boredpanda.com

www.boredpanda.com

Jihadov brat Abang Jihad, Rasmi, povedal médiám, že jeho brat je tvrdohlavý a napriek tomu, že mu z bezpečnostných dôvodov nebol povolený vstup do nemocnice, nevzdal by sa jeho matky.

„Matka mala leukémiu a bol jej pred niekoľkými týždňami diagnostikovaný aj COVID-19,“ dodal Abang.

Mohamad Safa si uctil Jihada a jeho zosnulú matku.

mhdksafa

Ako najmladšie dieťa rodiny mal Jihad veľmi blízky vzťah k svojej matke. Keď zistil, že jeho mama zomrela, bol veľmi nahnevaný. „Zdá sa však, že teraz je už schopný túto skutočnosť prijať,“ uviedol jeho brat.

Zdroj: www.boredpanda.com