Pamätáte si na speváčku, ktorá spievala pieseň Nemožná z filmu Fontána pre Zuzanu?

Zaiste si aj vy pamätáte legendárny slovenský film – Fontána pre Zuzanu. Pamätáte si však na interpréta najznámejšej piesne z tohoto filmu? Pieseň Nemožná má na Youtube aktuálne približne 5 miliónov zhliadnutí, no aj napriek tomu mnoho Slovákov netuší, kto túto pieseň naspieval.

Pieseň o nemožnom dievčati naspievala slovenská speváčka Silvia Slivová. Pieseň bola vytvorená pre sfilmovaný román od Eleonóry Gašparovej. Hudobnú stránku filmu mal na starosti Vašo Patejdl, ktorý ponúkol Oľge Záblackej, Robovi Grigorovi a Silvii Slivovej možnosť spievať práve piesne do tohoto filmu.

SILVIA SLIVOVÁ – Nemožná (1986)

Chlapec ako mnohí a predsa si iný, Ty vdychuješ život chladnej hrude hliny Ľúbim tvoje ruky chýba mi ich dotyk Sprav si z mojej duše kúsok tvárnej hmoty. Ora…

Silvia Slivová vystupovala s hudobnou skupinou Panoráma omnoho viac ako len sama, ako sólová speváčka. Pozrite sa na ich spoločný videoklip:

Silvia Slivová so skup. Panoráma – Budík (1985)

Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.