Po ohromnom tanečnom výkone dostal 11-ročný chlapec z Nigérie štipendium od prestížnej tanečnej školy v New Yorku

Zatiaľ čo mnohí ľudia na internete poukazujú a zverejňujú výlučne negatívne veci, my sme sa rozhodli zverejniť inšpiratívny príbeh mladého chlapca z Nigérie. Tento príbeh je skvelým príkladom toho, ako sa prostredníctvom sociálnych sietí dá zmeniť svoj na prvý pohľad nezmeniteľný osud.

Chlapec, ktorého môžete vidieť na videu nižšie, je len 11-ročný baletný tanečník z Nigérie. Video, ktoré ho zachytáva ako tancuje bosý v daždi, sa za pár hodín stalo virálnym. Okrem toho sa mu prostredníctvom internetu podarilo dostať prestížne štipendium od tanečnej školy v USA.

FACTS ABOUT OUR PROGRAM. Behind those fanciful in class beauty and costumes are lots and lots of backstage hard work. With very little or no resources our kids are training to be the best they can. This is not to bring down anyone but to show their high level of dedication and committments to our program. Who wouldn’t be proud of them? What teacher wouldn’t pray for students who shows/comes to class with so much desire to learn? Kids who are ready to dance with or without conditions. Imagine what more we could achieve if we have more?🙂 DMs for more information. #leapofdanceacademy #covid19 #donation #vocational #nigerianballetschool #travelingtutusincnigeria #danceacademy #danceeducation #weloveyou #growth #weloveourpartners #yeswecan #dancing #learning

No Description

 

Video zdieľala jeho tanečná škola, ktorá sa volá Leap of Dance Academy. Video sa čoskoro stalo virálnym a dosiahlo tisíce zhliadnutí, označení a komentárov. Ľudia boli absolútne ohromení chlapcovou obetavosťou, ladnosťou a talentom. Video zaujalo aj Cynthiu Harveyovú, ktorá je umeleckou vedúcou newyorskej školy ABT Jacqueline Kennedy Onassis School of Dance.

Zdroj: Instagram

,,Toto video mi poslal kamarát, ktorý žije vo Veľkej Británii,“ povedala Cynthia. Pár minút po jeho vzhladnutí som sa rozhodla chlapca vyhľadať. Cynthii Harveyovej sa ho našťastie napokon vystopovať podarilo. Okrem toho, že mu povedala že tancuje lepšie ako ktokoľvek koho kedy v jeho veku videla, ponúkla mu aj štipendium na trojtýždňovom intenzívnom letnom workshope v USA.

Anthony sa však nenaučil tancovať sám.

Navštevuje tanečnú školu a tancuje pod vedením Daniela Ajala Owoseniho, ktorý tanečnú školu v Lagose založil roku 2017. Bohužiaľ, ani po 3 rokoch škola nemá vyhradený priestor pre svojich 12 študentov.

Z tohto dôvodu trénujú vo vlastnej pivnici, rovnako ako aj na verejných priestranstvách v komunite. Učiteľ Daniel Ajala Owoseni tvrdí, že balet nie je len pre ženy a profesionálne sa mu môžu venovať aj chlapci.

Jeho učiteľ tvrdí: ,,Nemôžem uveriť vlastným očiam a podpore, ktorú Anthony dostáva od verejnosti. Anthony je nadšený a vždy bol cieľavedomým študentom, takže som šťastný, že bude pokračovať v práci na svojich snoch a že sa mu naskytla táto príležitosť.“ 

Anthony je aktuálne na virtuálnom ABT intenzívnom kurze. Hlavným cieľom jeho novej tanečnej školy je, aby sa študenti naučili reprezentovať balet aj v iných kútoch sveta. Okrem toho sa im učitelia tanca snažia vštepovať eleganciu a lásku k baletu.

Zdroj: boredpanda.com