Premiér Matovič bol bez rúška na východniarskej svadbe so 150 hosťami

V uplynulých dňoch ste mohli zaregistrovať internetom kolujúci príspevok, ktorý obsahoval informáciu ohľadom účasti premiéra Igora Matoviča a iných polikov ako napríklad ministra financií Eduarda Hegera, vedúceho úradu vlády Júliusa Jakaba, poslanca Jozefa Pročka a podpredsedu parlamentu Gábora Grendela, na svadbe na východe Slovenska. Na spomínanej svadbe vraj bolo pozvaných 150 hostí.

Odborníci, politici, ale aj epidemiológovia pritom niekoľko mesiacov informujú o nebezpečenstvách, hroziacich na hromadných akciách ako sú väčšie rodinné oslavy a svadby. Na fotografiách, zverejnených na facebookovej stránke Reštaurácie U Hricka v Hanušovciach nad Topľou, je zreteľne vidieť, že na svadbe nemal nikto z pozvaných, rovnako ako ani politici, na tvárach rúška. Mnoho ľudí na zverejnené fotografie reagovalo negatívne, s obrovským hnevom, tvrdiac, že práve oni by mali ochranné pomôcky nosiť.

Security Check Required

No Description

 

Spomínaná svadba bola svadbou Michala Šipoša, predsedu poslaneckého klubu OĽaNO. Sám ženích sa po oslovení pre Denník N vyjadril, že na svadbe boli dodržané všetky platné nariadenia a odporúčania. Svadobná salá bola dostatočne vetraná a v kostole mali všetci okrem nevesty a ženícha rúška.

Okrem pravidelného vetrania bola na svadbe pripravená aj dezinfekcia, pričom nikto z pozvaných sa v poslednom období nenachádzal mimo Slovenska a tak je málo pravdepodobné, že sa na svadbe niekto nakazil. Michal Šipoš sa pre Denník N vyjadril: „Máme podrobný zoznam hostí, takže ak by sa preukázalo, že by niekto náhodou mohol mať koronavírus, vieme, kto tam bol, a vieme to dohľadať.“

Zdroj: Denník N

zdroj foto: U HRICKA Restaurant