Skvelé správy. Kenská populácia slonov sa za posledné tri desaťročia zdvojnásobila

Môže to znieť neuveriteľne, ale máme niekoľko skutočne skvelých správ. Na Svetový deň slonov v Keni oznámili, že počas posledných troch desaťročí sa v Keni podarilo zdvojnásobiť počet slonov. Áno, prečítali ste to správne. Počet stúpol zo 16 000 v roku 1989 na 34 800 na konci roku 2019.

Keňa Wildlife Service zdieľala dobré správy na svojej stránke na Facebooku.

www.boredpanda.com

Túto správu oznámil riaditeľ KWS John Waweru počas návštevy Národného parku Amboseli pri príležitosti Svetového dňa slonov.

„Za posledných pár rokov sa nám v tejto krajine podarilo skrotiť pytliactvo,“ uviedol počas tejto udalosti minister cestovného ruchu Najib Balala.

Situácia bohužiaľ nie je v ostatných afrických regiónoch rovnaká.

Flickr

Podľa spoločnosti Fox News „kenská vláda uvalila na väzňov a pašerákov dlhšie tresty odňatia slobody a vyššie pokuty ako súčasť zásahov proti obchodu so slonovinou.“ A zdá sa, že tento nový systém sa vypláca. Ukázalo sa, že v roku 2020 Keňa zaznamenala pytliactvo iba 7 slonov v porovnaní s 34 v roku 2019 a až 80 v roku 2018.

„Len v tomto roku sa narodilo okolo 170 slonov,“ oznámil na podujatí Najib Balala.

Flickr
„Slony sú jednou z prírodných zdrojov, ktoré boli na jednej strane zachytené ľudskou chamtivosťou a na druhej strane ľudskou potrebou,“ uviedol riaditeľ KWS Waweru.

Flickr

„Dnes spúšťame aj kampaň na pomenovávanie slonov Kúzelnej Kene, ktorá sa každoročne zameriava na zhromažďovanie finančných prostriedkov, na ich podporu,“ uviedol Balala s odkazom na ozbrojených strážcov, ktorých úlohou je odradiť pytliakov. „Len v tomto roku sa narodilo okolo 170 slonov.“

www.boredpanda.com

Flickr 

Podľa spoločnosti Timeless Africa Safaris je „inštalácia rádiových obojkov pre slony jedným z najlepších spôsobov, ako porozumieť ich sociálnemu správaniu, sledovať ich migračné vzorce a vidieť, ako interagujú so svojím prirodzeným biotopom.

Slon je vytláčaný zo svojho prírodného prostredia a hostia majú možnosť pozorovať veterinárov v práci, zatiaľ čo sa učia o týchto ikonických afrických zvieratách a ich biologickom význame. Keď je golier zaistený, veterinár podáva protijed a do pár minút bude slon opäť na nohách. “

Zdroj: www.boredpanda.com