To je dôvod, prečo Japonci kropia soľ v rohoch svojho domova: najsilnejšia vec pre energiu

Niekedy sa stane, že prídete niekam na návštevu, hostitelia sú priateľskí, byt majú nádherný, no aj napriek tomu máte nepríjemné pocity úzkosti a chcete čo najrýchlejšie odísť. Prídete na návštevu k niekomu inému, kto má skromnejší príbytok bez dokonalej čistoty, no aj napriek tomu sa tam cítite pohodlne a útulne. Čím to je?

Kdekoľvek, kde sa nachádza človek, sa nachádza aj nahromadená energia. Ak žil v dome niekto chorý, hádky, silné emócie a bolestivé zážitky tam boli na dennom poriadku, potom sa všetko usadí aj v priestoroch v podobe prachu.

Takýto dom si vyžaduje vyčistenie od všetkých druhov tejto energie a zabráni jej vzniku aj v budúcnosti. Už od dávnych čias sa verí, že najlepšou látkou, ktorá dokáže chrániť a očistiť dom, je obyčajná soľ.

оберег от сглаза

Závistliví hostia a nepriatelia prinášajú do vášho domu energetickú špinu. Z tohto dôvodu sa v našej duši usádza nepokoj, trpíme poruchami spánku, začneme trpieť chorobami, všetko nám padá z rúk a konflikty sú na každodennom poriadku. No soľ je schopná absorbovať negatívne vibrácie a vyčistiť obytný priestor.

V súčasnom Japonsku je soľ nevyhnutným atribútom všetkých očistných rituálov. Dávajú ju na oltár pri spomienke na zosnulého človeka, nosia ju božstvám v chrámov, aby odohnali zlých duchov, rozsypú ju do kruhu, v ktorom bojujú sumo bojovníci.

оберег от сглаза и порчи

V prípade, že navštívite obyčajný japonský dom, určite si pri vchodových dverách a vo vnútri všimnete taniere so soľou. Mali by byť umiestnené na miestach, z ktorých môžu prenikať rôzne energetické nečistoty.

Prvým takýmto miestom je vchod do domu. Tanier so soľou umiestnite k dverám tak, aby hostia, ktorí k vám prichádzajú, nepriniesli so sebou nešťastie a atmosféra nebola narušená negatívnou energiou zvonku.

оберег от сглаза и зависти своими руками

Čo sa týka interiéru, tanier so soľou umiestnite vždy po jednom do toalety, kúpeľne a kuchyne.

оберег от сглаза на работе

Japonci sú rodení estéti nech už sa jedná o akékoľvek maličkosti. Svoj dom zdobia soľou v podobe pyramíd. Soľ sa mierne navlhčí vodou a vloží do špeciálnej formičky alebo do obyčajného papiera zrolovaného do kužeľa.

оберег от сглаза и порчи своими руками

Zvlášť účinná je pyramída s tromi alebo viacerými hranami.

Často sa stáva, že v reštauráciách, obchodoch, čajovniach a hoteloch nájdete pri vstupe tanieriky so soľnými pyramídami. Táto tradícia má viac ako 1500 rokov.

оберег от сглаза в дом

Podľa rituálu Morishio, v miestnosti, ktorú budete čistiť, musíte nájsť východný roh, postaviť sa do neho a držať v ruke tanier so soľou. Poviete nad ním modlitbu, ktorá je blízka vašej duši. Potom dajte soľ do všetkých kútov miestnosti, pohybujúc sa v smere hodinových ručičiek. Nie je nutné použiť tanierik, môžete ju jednoducho vysypať z hrsti. Na konci obradu sa postavte do stredu miestnosti a vyslovte špeciálne slová.

Matka Zem, ležiaca pod nohami,

Vyslyš ma a odpovedz na moje volanie.

Vstúp do tohto domu, na toto posvätné miesto,

Uzdrav všetkých, čo žijú v tomto dome.

Túto soľ je potrebné meniť raz alebo dvakrát za mesiac. Je nutné ju nielen vyhodiť, ale aj umyť tanierik pod tečúcou vodou, čím k sebe povoláte vyššie sily, aby zmyli špinu a zbavili sa hriechov.

оберег от сглаза в торговле

A ako čistíte vy váš príbytok od negatívnej energie? Možno sa vo vašej rodine prenášajú vlastné rituály z generácie na generáciu…

Ak vás tento článok zaujal, podeľte sa o neho aj s vašimi priateľmi na Facebooku!