Týchto 12 produktov ovplyvňuje vašu psychiku. Naučte sa predchádzať následkom!

 

Nezdá sa na tom nič zlé, je skvelé, že sa ľudia začali zaujímať o zdravie a chcú vedieť, čo jedia. Na druhej strane nie všetky výrobky sú v skutočnosti také užitočné, ako sme si mysleli. A veľa produktov, ktorým sa zámerne vyhýbame sú pre fungovanie nášho organizmu nevyhnutné.

Ako ovplyvňujú potraviny našu psychiku

1. Medzi fanúšikmi zdravej výživy sa obľube teší rafinovaná ryža. Nie každý však vie, že tento produkt nie je taký užitočný. Rafinovaná ryža obsahuje rafinované uhľohydráty, vďaka čomu sa molekuly glukózy okamžite dostávajú do krvi. To vyvoláva kolísanie cukru, čo nepriaznivo ovplyvňuje prácu a zdravie mozgu a nervového systému.

Food morning beautiful people Ayamase recipe is on my Facebook Page – Dolapo Grey . . . . #rice #ayamase #ofadastew #dolapogrey

No Description

2. Pri návšteve kina si nepopierajte popcorn. Faktom je, že obsahuje množstvo látok potrebných pre nervový systém: zlato, fosfor, železo, kremík a horčík. Popcorn je tiež bohatý na vitamíny skupiny B, ktoré sú nevyhnutné proti depresii a stresu.

 

3. Odborníci na výživu pri zostavovaní jedálneho lístka často zahŕňajú aj tuniaka. A táto zdanlivo užitočná ryba obsahuje ortuť škodlivú pre pamäť a syntetické látky, ktoré negatívne ovplyvňujú fungovanie nervového systému.

Salmon Sashimi, Rice, Ikura. @oishiirecords #sushi #sushi🍣 #sushitime🍣 #sushirolls #sushimania #sushiclub #sushiroll #sushis #sushibar #sushiart #sushiaddict #sushilover #sushiporn#sushilovers#lovesushi#sushilife #nigiri #nigirisushi#nigiris#nigirilover #sashimi#tuna#salmon#shrimps #tampura #fried#sushichef#foodporn#yummy#foodie

No Description

4. Ak chcete žiť dlho bez problémov s pamäťou a znížiť riziko vzniku Alzheimerovej choroby, nevyhýbajte sa slanine. Obsahuje vzácnu kyselinu arachidónovú.

 

5. Častá konzumácia obilnín môže vyvolať záchvaty paniky a výskyt depresie.

 

6. Bez čokolády ani na krok, hlavne tej tmavej. Je bohatá na flavonoidy – látky zodpovedné za aktiváciu mozgových buniek. Táto sladkosť je nevyhnutná na rozširovanie krvných ciev a stimuláciu mozgu.

7. V dôsledku častej konzumácie tvrdého syra môžete čeliť jednej veľmi nepríjemnej chorobe: migréne. Syr obsahuje tyramín, ktorý je známy svojou schopnosťou zvyšovať tlak a vyvolávať migrénu.

 

8. Vo všetkých diétach je čierne na bielom, že zemiaky by sa mali vylúčiť z jedálnička z dôvodu vysokého obsahu škrobu. Málokto však vie, že táto zelenina je bohatá na draslík, ktorý prispieva k saturácii mozgu kyslíkom. Navyše vitamíny skupiny B a glukóza, ktoré zemiaky obsahujú, zvyšujú prietok krvi do hlavy.

Zemiačik v tvare 💚 nadhernééé🙏❤ #priroda #pestujeme #zemiak #srdce#potato #love #nature#zahrada #mojazahrada

No Description

9. Nadbytok strukovín v potrave ohrozuje rozvoj anémie a zhoršuje prísun krvi do mozgu. Kyselina trieslová v nich obsiahnutá neumožňuje telu absorbovať potrebné prírodné minerály.

 

10. Ak ešte nie ste členom fanklubu kurkumy, je čas sa pripojiť. Obsahuje obrovské množstvo antioxidantov, ktoré spomaľujú starnutie mozgu a podporujú jeho mentálne funkcie.

KURKUMA eines der besten pflanzlichen Heilmittel und das stärkste natürliche Antibiotikum, das die Natur zu bieten hat. Da meine Haut im Urlaub durch Schwitzen, Sonnencreme und ungesunde Ernährung sehr gelitten hat, ist es heute Zeit für meine liebste Soforthilfe bei Pickeln und unreiner Haut: eine Kurkuma Maske. Dafür benötigt ihr: 1-2 Esslöffel gemahlene Haferflocken 1 Esslöffel Kurkuma 1 Esslöffel Honig (besonders gut ist Manuka Honig) 1 Spritzer Zitrone (je nach Gefühl kann der auch weggelassen werden, bei empfindlicher Haut könnte es zu stark sein) Und jetzt alles mit ein bisschen Wasser vermischen, bis eine cremige Paste entsteht. Ich gebe es zu, es ist eine ziemliche Sauerei, aber diese Maske ist für mich ein absolutes Wundermittel. Wenn ich sie abends auftrage sind die entzündeten Stellen am nächsten Tag nur noch halb so stark. Hier spielt auch die heilende Wirkung der Haferflocken eine große Rolle, diese sind außerdem beim Abwaschen noch ein kleines Peeling. Ich dachte ich teile dieses Rezept mit euch, weil nicht immer alles teuer und fancy sein muss, sondern häufig die Natur die besten Heilmittel parat hat, es schnell geht und auch noch günstig ist. Ich bin seit einiger Zeit komplett auf Naturkosmetik und solche wilden DIY’s umgestiegen und meine Haut dankt es mir sehr, wie ist das bei euch? Jetzt wünsche ich euch erstmal viel Spaß beim Rumschmieren. 😊 PS: nach dem Abwaschen einfach eine Gesichtsseife oder ein Waschgel benutzen und schon erstrahlt euer Gesicht und ist kein bisschen orange mehr. #diykosmetik #superfoods #diy #nachhaltigkeit #plastikfree #easypeasy #thingsthatmakemehappy #petitejoys #naturkosmetik #kurkumapower #kurkuma #diyideen #unverpackt #lesswaste #naturalbeauty

No Description

11. Za zmienku stojí aj šafrán. Vďaka vysokému obsahu minerálov, vitamínov skupiny B a kyseliny askorbovej je korenie známe svojou schopnosťou zlepšovať funkciu mozgu a pomáhať telu vyrovnať sa s nervovými poruchami.

 

12. Ak sa neviete sústrediť, vôňa škorice vám v tom pomôže. Aj tento trik pomáha lepšie zapamätať si informácie a urýchľuje reakcie.

 

Čo poviete, nájdete si v tomto zozname svoju obľúbenú potravinu?