54-ročná Slovenka naletela podvodníkovi. Poslala mu viac ako 50 000 eur

Celý svet sa hemží rôznymi podvodníkmi, ktorí od dôverčivých ľudí lákajú peniaze. Zaujímavý, dojímavý a ťažký životný príbeh príjme obete s podvodníkom súcitiť a tak nemajú zábrany. Ďalší prípad takéhoto podvodu sa odohral v Bratislave. 54-ročná žena naletela “lekárovi” so Sýrie, ktorý si u nej potreboval schovať peniaze ale aj dokumenty, ktoré jej mal údajne poslať poštou.

 

Scam, Fraudster, Thief, Credit Card, Hand Stand Out

Zdroj: pixabay.com

 

Podľa Polície SR, neznámy muž kontaktoval svoju obeť prostredníctvom sociálnej siete a tvrdil, že je lekár pracujúci vo vojnovej zóne v Sýrii. Z dôvodu, že ho majú presťahovať do iného mesta mal žene poštou poslať peniaze aj dokumenty, ktoré si chcel u nej uschovať. Za poplatky spojené s neexistujúcim balíkom mala žena zaplatiť 53 850€!

 

Crop unrecognizable male doctor with stethoscope

Zdroj: pexels.com

 

No pri tom to neskončilo, po tom čo žena utratila celoživotné úspory si od nej “lekár” požiadal ďalšie peniaze. To už ženy zneistilo na toľko, že podala podnet na políciu. V tomto prípade začal vyšetrovateľ trestné stíhanie vo veci zločinu podvodu. “Opäť upozorňujeme, aby ste boli obozretní, ak vás niekto, koho nepoznáte požiada o peniaze,” varuje Polícia SR na svojej facebookovej stránke.

Polícia Slovenskej republiky

TRESTNÁ LAVICA (34.): MUSÍ POLICAJT ROZHODNÚŤ O TRESTNOM OZNÁMENÍ DO… 30 DNÍ? Tu bude odpoveď trochu dlhšia, aby sme to poriadne vysvetlili. Uvedená 30-dňová lehota na rozhodnutie o trestnom oznámení má poriadkový charakter. Nejde o prekluzívnu lehotu, ktorej uplynutím by došlo k zmareniu účelu trestného konania alebo k strate Vášho práva.

zdroj: Policia SR: