Dvojčatá, ktoré ohromili internet. Pozrite sa ako vyzerajú dnes

V roku 2017 písalo veľa ľudí o Lare a Mare Bawar. Ich fotky sa stali na internete vírusovými. Niet sa čomu čudovať. Ukazujú skutočnú rozmanitosť krásy. O dievčatách sa hovorí dodnes. V módnom svete sa im podarilo zostať dlho a nedávno ohromili svojich fanúšikov niekoľkými skutočne žiarivými fotkami.

Fotenie, ktoré preslávilo Laru a Maru, sa volalo „Vzácne kvety“. Albínske dvojčatá sú v skutočnosti veľmi zriedkavé. Podľa štatistík je pravdepodobnosť, že sa albínske dieťa narodí, 1:17 000. Pridajte do rovnice dvojča a pravdepodobnosť sa ešte zníži.

Tieto dievčatá sa narodili v celkom normálnej rodine. Vďaka Vinicius Terranova sa o nich dozvedel celý svet. Teraz Lara, Mara a Sheila spolupracujú so spoločnosťami ako Nike, Moschino a Bazaar Kids. Spoločnosť Malaville nedávno vydala bábiky, ktoré vyzerajú ako tieto sestry, aby si dievčatá pri vyberaní hračiek mohli vybrať medzi Barbie alebo Laraou, Maraou a Sheilou.

View this post on Instagram

I remembered after I designed Alexa, I was still doing research on albinism and I stumbled upon the beautiful trio @lara_mara_sheila I just remember thinking how much Sheila looked like our #VivDoll and the twins were #AlexaDoll copies. These photos warm my heart for so many reasons and I am happy that my dream came true with them owning dolls that I feel reflect their images and I’m happy they approve. A heartfelt thanks to you guys. Love Mala and team Malaville ❤️❤️❤️ ・・・ Viramos bonecas! 🙀😻O quão #loko é isso? ✨Na verdade este é o sentimento de #representatividade que nós e muitas #crianças no #mundo sentimos hoje graças às criações da modelo #africana @malabryan . Motivada pela #paixão por bonecas e pelo papel crucial que elas desempenham na #identidade e #imaginação de uma #criança, ela cria personagens #autênticas e #inspiradoras para que todas as #meninas se reconheçam. Nós estamos bobas brincando ou simplesmente admirando nossas versões de #brinquedo na prateleira! Não deixem de conferir, se identificar e apoiar esse projeto tão #lindo! Obrigada @malavilledolls ❤️👍🏻👍🏿👍🏻 ____________________________ We are now dolls! 🙀😻 How #magical is that? ✨Actually this is how represented we and many #kids around the #world feel today thanks to @malavilledolls created by #stunning african model #malabryan . Moved by her #passion for #dolls and the crucial roles they #play on a child's #identity and #imagination, she designs #authentic and #inspiring characters for every #girl to feel related to. Now we feel beyond #delighted by playing or simply staring at our #toy versions on the shelf! Go check, indetify with and support her #amazing creations! Thank you @Malevilledolls ❤️👍🏻👍🏿👍🏻 ____________________________ 💙 óculos novos lindos da @hovglasses 🌸

A post shared by Malaville by Mala Bryan (@malavilledolls) on

Albíni sú stále diskriminovaní, a to aj v modernom svete, ktorý sa zdá byť pripravený pripustiť, že každý z nás je iný a práve vďaka tomu je jedinečný. Horšia situácia je v afrických krajinách, kde sa predpokladá, že ľudia, ktorí majú toto genetické ochorenie sú prekliati a často sa používajú pri rituáloch.

Lara a Mara pomohli, aby sa táto téma v spoločnosti stala menej tabu. Preto je ich poslanie také dôležité. Albíni musia často čeliť extrémnej citlivosti na svetlo a slabému zraku. Preto je aj fotografia s bleskom pre albínov veľkým problémom. Aj z tohto dôvodu majú Lara a Mara na väčšine obrázkov zatvorené oči, vďaka čomu sa ich fotografie stávajú ešte dojemnejšie.

Napriek svojmu mladému veku (dvojčatá majú dnes 12 rokov) inšpirujú veľa ľudí. „Rozmanitosť je taká krásna, nemôžeme si myslieť, že žijeme vo svete, kde všetci vyzerajú a konajú rovnako.“ Tento príspevok, ktorý sestry napísali na svoju stránku na Instagrame, je taký pravdivý. Sme si úplne istí, že toto je iba začiatok ich príbehu a sestry nás ešte veľakrát ohromia svojou krásou, odvahou a vytrvalosťou.

Naozaj by sme chceli vedieť, akou cestou budú tieto sestry kráčať v budúcnosti, pretože Lara, Mara a Sheila nie sú len roztomilé deti. Sú  tiež príkladom pre milióny malých dievčat, ktoré sa boja byť samy sebou.

Zdroj: www.brightside.me

Zdroj foto: lara_mara_sheila