Dvojičkám dávali iba 10%-tnú šancu na život. Ich mamička sa tak počas tehotenstva rozhodla pre riskantnú operáciu!

Každá matka si pre svoje deti želá len to najlepšie no mnohokrát na to nemajú žiaden dosah. Komplikácie so zdravotným stavom vytúženého dieťaťa tak môžu nastať ešte počas tehotenstva čo budúci rodičov znepokojí. Svoje o tom vedia aj Jayde (30) a Marcus (39) z Essexu, ktorí skoro prišli o vytúžených potomkov. V 16 týždni im lekári oznámili zdrvujúcu správu no zariskovali a dvojičky tak prežili ako informuje portál Daily Mail.

 

Zlé správy

Počas ultrazvuku počas 16-teho týždňa Jayde vedela, že sa deje niečo zlé, keď celá miestnosť odrazu stíchla. Lekári im oznámili, že dvojičky trpia vzácnym Transfúznym syndrómom dvojčiat. Ich šanca na prežitie predstavovala chabých 10% ak by Jayde nepodstúpila laserovú operáciu. Ak by aj bola operácia úspešná, existovala 65%-tná pravdepodobnosť, že jedno z detí to neprežije. “Konzultant mi vysvetlil čo je TTTS a odporučil ma do do londýnskej University College Hospital hneď na nasledujúci deň,” spomína Jayde.

View this post on Instagram

#NicuAwarenessMonth 💙💙 September is NICU Awareness Month so I’m sharing a 1 minute snippet into our time in the Neonatal intensive care unit. It was incredibly daunting for the first few days where the boys needed help to breathe in the HDU (High dependency unit) it felt like they were in this room forever. The noises, beeps and sounds of all the machines became normal and gave a sense of comfort after a few days of learning which machine did what. They were constantly prodded and poked with needles in their tiny hands and feet. We had to ask the nurses to hold our babies, they would help us take them from their incubators ensuring all the wires were in place. It became normal to change their tiny nappies through the incubator window. Their feed times were set and we would wait for the nurse to help us. Seeing them take an extra ml of milk every few days down their feeding tube was the best feeling. I would leave them every night and cry all the way home. I’d proudly take a cool bag full of small bottles of milk in every morning which I had pumped after I’d left the hospital and got home. 🐄 🍼 We would call first thing in the morning after the doctors had been round the ward to hear how they had been throughout the night. Back again the next morning to do it all again. It was an experience like no other but it makes them that little bit more special and I’m so proud of how far they’ve come. They fought TTTS & graduated from NICU after nearly 4 weeks. Some babies spend weeks and months in there and some sadly do not make it home. 💔 Honouring all the NICU warriors, parents, nurses, doctors and of course angels ❤️👼🏽💫 #nicuwarrior #tttssurvivors

A post shared by J A Y D E 💛 (@jayde_jenson_rocco) on

 

Čo je transfúzny syndróm dvojčiat (TTTS)?

Je to zriedkavé no závažné ochorenie, ktoré ohrozuje identické dvojčatá, ktoré sa delia o placentu. Cievy v placente sú nezvyčajné poprepájané a to zabraňuje rovnomernému prietoku krvi medzi dvoma deťmi. To má za následok, že jedno dieťa sa dehydratuje čo ovplyvňuje jeho rast a druhé dieťa trpí vysokým krvným tlakom a vytvára viac moču. To spôsobí zväčšenie močového mechúra a zvýšené množstvo plodovej vody čo zaťažuje srdce dieťaťa a môže viesť k jeho zlyhaniu. Ak sa tento stav nerieši môže to mať pre obe deti smrteľné následky.

 

Podstúpila riskantnú operáciu

Jayde prepadli obavy, keďže si o tomto syndróme veľa čítala a bála sa, že o svoje deti príde. Chcela zachrániť obe deti a tak podstúpila 45-minútovú laserovú operáciu, pri ktorej uzavreli abnormálne cievy a tak ich dlhodobo oddelili. “Musela som ostať nehybná. Hneď potom mi spravili ultrazvuk aby sa uistili, že obaja chlapci sú nažive. Nasledujúce ráno a každý jeden týždeň po zvyšok môjho tehotenstva som sa nikdy neprestala strachovať. Strachovala som sa počas celého tehotenstva. TTTS sa môže vrátiť a bála som sa zakaždým, keď som šla na ultrazvuk, že by mi oznámili ďalšie zlé správy,” priznala Jayde. Jej manžel Marcus sa síce toho všetkého obával rovnako no nikdy to nedal najavo aby tak bola Jayde pokojná.

View this post on Instagram

Warning ⚠️ if your child is about to start school you will cry reading this 😭😅 Dear Teacher I know you’re rather busy First day back, there’s just no time A whole new class of little ones And this one here is mine I’m sure you have things covered And have done this lots before But my boy is very little He hasn’t long turned four In his uniform this morning He looked so tall and steady But now beside your great big school I’m not quite sure he’s ready Do you help them eat their lunch? Are you quick to soothe their fears? And if he falls and hurts his knee Will someone dry his tears? And what if no-one plays with him? What if someone’s mean? What if two kids have a fight And he’s caught in between? You’re right, I have to leave now It’s time for him to go I’m sure he’ll learn so much from you Things that I don’t know Yes, I’m sure they settle quickly That he’s fine now without me I know he has to go to school It’s just so fast, you see It seems like just a blink ago I first held him in my arms It’s been my job to love, to teach To keep him safe from harm So, when I wave goodbye in a moment And he turns to walk inside Forgive me if I crumple Into tears of loss and pride I know as I give him one more kiss And watch him walk away, That he’ll never again be wholly mine As he was before today. Poem by Emma Robinson Thanks for sharing this @aimee_rex_leo 🥰

A post shared by J A Y D E 💛 (@jayde_jenson_rocco) on

 

Sú obľúbení

Všetko však našťastie dopadlo dobre a dvojičky sa narodili v 33-ťom týždni v máji 2016. Rocco a Jenson strávili v nemocnici ešte skoro 4 týždne kým mohli so svojimi rodičmi domov. Ako chlapci vyrastali, Jayde pridávala ich fotky na Instagram. Za niekoľko mesiacov si tak chlapci získali vyše 60 000 fanúšikov. “Keď sa narodili začala som pridávať ich fotografie v rovnakom oblečení a získali sme tak mnoho like-ov a odoberateľov,” priznáva Jayde. Už ako ročný sa tak stali modelmi pre značku Next a rovnako majú modelingový kontrakt s PC World. Momentálne má ich Instagram niečo cez 130 000 odoberateľov.

zdroj:dailymail.com